Czytamy i Pomagamy z Matrasem!

Czytamy i Pomagamy z Matrasem!

Przegląd

„Czytamy Pomagamy” to projekt, który powstał z inicjatywy „Nurture the World” i sieci Księgarni Matras. Kupując płócienną torbę w stacjonarnej księgarni Matras lub na matras.pl, każdy może w łatwy sposób pomóc dożywić dzieci w polskich szkołach. Jedna torba to jeden ciepły posiłek dla dziecka. Razem z Nurture Matras wspiera program dożywiania dzieci wraz z PCK.

Zakup płóciennej torby w Matrasie to nie tylko dobra inwestycja w służącą długo torbę na zakupy, trening czy spacer, ale także realna pomoc dla dzieci, które często nie mają ciepłego posiłku w ciągu dnia. W czasie, kiedy zwykle nasze stoły uginają się od jedzenia i łakoci, warto podzielić się tymi wspaniałościami także z innymi. Wystarczy kupić płócienną torbę w Matrasie: „Czytamy Pomagamy” z logo Nature the World i Matras. Jedna torba to jeden ciepły posiłek dla dziecka!

“Nurture the World” to socjalny i globalny projekt, który pomaga dożywiać dzieci na całym świecie. Produkując swoje wyroby na rynkach lokalnych w USA, Europie i Brazylii, Nurture the World wspiera lokalną ekonomię, pomaga zredukować bezrobocie, promuje regionalne produkty i usługi oraz zapewnia posiłki dla dzieci w szkołach. Projekt powstał w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku.

Od 2014 “Nurture the World” działa także w Polsce. Nurture the World sprzedaje wysokiej jakości produkty (m.in. torby, koszulki, biżuterię i inne). Częściowy dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na dożywianie dzieci. W Polsce Nurture wspiera Polski Czerwony Krzyż i program dożywiania dzieci w szkołach w województwie lubelskim i podkarpackim. Ambasadorką projektu Nurture the World w Polsce jest aktorka, Marta Żmuda Trzebiatowska. Akcje prowadzone przez “Nature the World” wspierają także m.in.: Kasia Tusk, Zuzanna Bijoch, Ewa Mielnicka – Miss Polski 2014, Ania Lewandowska, Edyta Litwiniuk, Edyta Górniak, Marta Żmuda Trzebiatowska, Marika i inni.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Matras

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.