Biblioteka Śląska podaruje czytelnikom kilkaset książek

Biblioteka Śląska podaruje czytelnikom kilkaset książek

Przegląd

To właśnie książka jest najpiękniejszym prezentem świata – przekonywali w piątek pracownicy Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Z okazji zbliżających się świąt, książnica zamierza przekazać czytelnikom kilkaset książek.

Akcja „Najpiękniejszy prezent świata” została zainaugurowana w piątek. „W holu Biblioteki Śląskiej pojawiła się gigantyczna paczka, we wnętrzu której znalazło się na regałach 520 książek. Instalacja jest dość nietypowa – można do niej wejść i wybrać sobie prezent” – powiedziała rzeczniczka książnicy Aneta Satława.

Dodała, że wewnątrz instalacji znajdują się publikacje autorstwa m.in. Wisławy Szymborskiej, Andrzeja Stasiuka, Mariusza Szczygła, Jacka Hugo-Badera, Henninga Mankella, Władysława Bartoszewskiego, Doroty Masłowskiej, Ryszarda Kapuścińskiego. W paczce znaleźć można też książki Joanne K. Rowling, Marka Krajewskiego. „Już pojawili się pierwsi czytelnicy, regały będziemy uzupełniać” – poinformowała.

Właścicielem książki może zostać każda osoba, która zapisze się do Biblioteki Śląskiej. „To jedyny warunek” – zapewniała Satława.

Książki, które zostaną podarowane czytelnikom, pochodzą z projektu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego od kilku lat przez Instytut Książki i Bibliotekę Śląską. „Wcześniej pozycje te były omawiane przez klubowiczów w trakcie comiesięcznych spotkań, wśród tytułów znajdują się bestsellery z ostatnich lat” – poinformowała rzeczniczka.

W tym roku wśród upominków znajdą się również książki dla najmłodszych.

Akcja „Najpiękniejszy prezent świata” potrwa do 30 stycznia.

Przed rokiem Biblioteka Śląska przygotowała choinkę składającą się z 1,6 tys. książek. Książki były niespodzianką dla czytelników, którzy kilka tygodni po świętach pomagali przy rozbieraniu choinki.(PAP)

 

Kategorie: Biblioteki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.