Nagroda Historyczna im. Kazimierza Moczarskiego dla Alexandry Richie!

Przegląd

Logo_wab

 Alexandra Richie została uhonorowana Nagrodą Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego za książkę „Warszawa 1944. Tragiczne powstanie„.

Warsza 1944 Tragiczne powstanie

Wydawnictwo W.A.B.

Przekład: Zofia Kunert

Premiera: lipiec 2014

Autorce bardzo serdecznie gratulujemy!

W piątek 4 grudnia w Warszawie po raz siódmy rozstrzygnięto konkurs o Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego. Nagroda dla najlepszej książki ubiegłego roku poświęconej historii Polski po 1918 r. przyznawana jest przez Narodowe Centrum Kultury oraz Fundację im. Kazimierza i Zofii Moczarskich. Patronem medialnym jest „Wyborcza”, a konkurs dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Partnerem gali była Biblioteka Narodowa.

Statuetkę w kształcie temperówki – replikę maszyny do ostrzenia ołówków używanej przez patrona nagrody – oraz 50 tys. zł otrzymała Alexandra Richie.

W tym roku nominowane były także książki Andrzeja Friszke, Nikołaja Iwanowa, Bartosza Kaliskiego, Andrzeja Ledera, Jana Skórzyńskiego, Mirosława Szumiły, Andrzeja Mencwela, Arkadiusza Nizio i Andrzeja Stanisława Kowalczyka.

Cały tekst i wywiad z autorką: http://wyborcza.pl/1,75475,19296731,nagroda-moczarskiego-dla-alexandry-richie-za-ksiazke-o-powstaniu.html

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Foksal, Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.