Salon Angelusa na Bruno Schulz. Festiwal

Salon Angelusa na Bruno Schulz. Festiwal

Przegląd

Istotną częścią programu Bruno Schulz. Festiwal będzie „Salon Angelusa”, w ramach którego odbędą się spotkania z autorami, którzy byli nominowani lub zdobyli Nagrodę Angelusa.

Cykl spotkań otworzy 15 października Kazimierz Orłoś, autor między innymi Domu pod Lutnią. Powieść i Historii leśnych kochanków (obie nominowane do Angelusa). Spotkanie poprowadzi Mieczysław Orski. Kolejnego dnia z czytelnikami spotka się ubiegłoroczny laureat Angelusa Pavol Rankov, nagrodzony za Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej). Rozmowę ze słowackim pisarzem poprowadzi tłumacz obu powieści Tomasz Grabiński. W sobotę 17 października odbędzie się spotkanie z Olgą Tokarczuk, po raz kolejny nominowaną do Angelusa – tym razem za Księgi Jakubowe. Spotkanie poprowadzi Irek Grin. Ostatniego dnia Festiwalu, czyli w niedzielę 18 października, publiczność festiwalowa spotka się z Andrzejem Stasiukiem, którego książka po raz kolejny znalzała się w finale Angelusa. Wszystkie spotkania odbędą się w Ossolineum.

Nie może zabraknąć spotkania z tegorocznymi nominowanymi. W piątek, 16 października, czyli w przededniu przyznania Nagrody Angelusa, odbędzie się wieczorne spotkanie z pięcioma z siedmiu nominowanych do nagrody: Jackiem Dehnelem, Drago Jančarem, Ziemowitem Szczerkiem, Lucianem Dan Teodoroviciem i Olgą Tokarczuk. Autorzy odczytają fragmenty swoich powieści. Spotkanie poprowadzą Wojciech Bonowicz i Szymon Kloska, a odbędzie się w salonie Empik Renoma.

Szczegółowy program tutaj 

Instytut Ksiązki

za Instytut Książki

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.