Polecamy premiery W.A.B., Uroboros i Wilga
Przegląd
- Typ: Nowości książkowe
- Marka: Grupa Foksal
Wydawnictwo W.A.B. poleca
CZŁOWIEK
Tomasz Rożek
Ilustracje: Aleksandra Nałęcz-Jawecka, Tomasz Kędzierski
Tomasz Rożek, ceniony popularyzator nauki w Polsce, zabiera nas w fascynującą podróż po ludzkim organizmie.
Człowiek to drugi tom popularnonaukowej trylogii Tomasza Rożka ukazującej zagadnienia naukowe w sposób ciekawy, nowoczesny i przystępny dla każdego, kto chce się przekonać, że nauka da się lubić. Człowiek jednak nie jest atlasem anatomicznym, czy typowym kompendium wiedzy. To raczej pasjonująca próba odpowiedzenia na pytania: skąd pochodzimy, kim jesteśmy i gdzie zmierzamy. Autor zadaje te pytania w wywiadach, stanowiących integralną część publikacji, trzem znakomitym naukowcom: profesorowi Markowi Konarzewskiemu, doktorowi Markowi Kaczmarzykowi i profesorowi Ryszardowi Tadeusiewiczowi. W najnowszej książce Tomasz Rożek stawia śmiałe pytania: czy dzisiejszy świat, rozwój technologii i cyfryzacja mogą w przyszłości zmienić naszą anatomię czy fizjologię. Czytelnik znajdzie ponadto mnóstwo ciekawych ilustracji, infografik i ciekawostek.
CZŁOWIEK to po KOSMOSIE, druga część autorskiej trylogii.
Ostatni tom dotyczyć będzie MIKROKOSMOSU.
Tomasz Rożek jest także autorem bestsellerowej książki NAUKA to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd.
Walet Pik
Joyce Carol Oates
Przekład: Agnieszka Walulik
Seria: Don Kichot i Sancho Pansa
Najnowsza powieść jednej z najlepszych amerykańskich pisarek to mrożący krew w żyłach thriller psychologiczny. Co może się wydarzyć, kiedy normalny, miły człowiek dopuści do głosu mroczną stronę swojej osobowości? Oates we wspaniałym stylu nawiązuje do klasyki powieści grozy.
Andrew J. Rush jest autorem popularnych powieści kryminalnych. Odniósł artystyczny sukces, jego książki doskonale się sprzedają, są tłumaczone na wiele języków. Jego życie rodzinne również jest bardzo udane pisarz ma kochająca żonę i trójkę dorosłych dzieci. Andrew ma jednak mroczną tajemnicę, której istnienia nie domyśla się nikt z jego bliskich. Pod pseudonimem Walet Pik publikuje zgoła odmienne, brutalne i pełne przemocy, powieści. W dodatku wiele przerażających szczegółów czerpie ze swojego życia.
Chociaż Joyce Carol Oates składa tu wyraźny ukłon klasycznym opowieściom Poego () współczesna fabuła powieści to całkowicie zasługa jej własnej fantazji. Obraz bohatera o pozornie łagodnej osobowości, w którym buzują psychopatyczne skłonności, z pewnością zawładnie i wstrząśnie czytelnikiem.
Publishers Weekly
Oates napisała wspaniałą psychologiczną powieść noir. Bada i opisuje w niej obłęd, obsesję, paranoję, alkoholizm, manipulację, morderstwo. Ten thriller kolejny raz dowodzi kalibru jej talentu, jej mrocznego wysublimowania i iście Kingowskiego rozmachu.
Library Journal
Mary Rose postanawia żyć
Ann-Marie MacDonald
Przekład: Jolanta Kiełbas
Intrygująca i odważna powieść autorki bestsellerowego Zapachu cedru, opowiadająca o rodzinnych więzach i więziach.
Mary Rose jest dojrzałą kobietą z niemałym bagażem doświadczeń. Porzuciła karierę pisarską
na rzecz prowadzenia domu. Na jej barkach spoczywa wychowywanie dwójki małych dzieci
Matthew i Maggie. Jej partnerka Hilary jest bardzo zapracowaną dyrektorką teatru, która w domu bywa raczej rzadko. To, że pracuje ona zawodowo, bywa często obiektem zazdrości Mary Rose, która tęskni za tym, by wyrwać się z domowego chaosu. Każdy kolejny dzień to nowa fala frustracji, a jej życiowej sytuacji nie polepszają trudne relacje z rodzicami. Ogarnia ją coraz większy niepokój i coraz trudniej jej znaleźć siłę, by budować rodzinne szczęście…
Szczęśliwy dom to miejsce wysokiego ryzyka czasem długo uśpione demony nagle zaczynają chrobotać do drzwi i okien Ann-Marie MacDonald o książce Mary Rose postanawia żyć
Hitchcock biłby brawo (). Ann-Marie MacDonald po raz kolejny pisze z właściwą sobie wnikliwością o życiu wewnętrznym człowieka, które bywa ekscytujące, klaustrofobiczne i zapierające dech.
Sandra Lamberta, lambdaliterary.org
Wielka, pełna niepokoju i odważna powieść.
New York Times
Wydawnictwo Uroboros poleca
Wyspy Plugawe
Marcin Mortka
Sposób pisania Marcina Mortki – sprawny, z jędrnym językiem i olbrzymią dozą poczucia humoru i dystansu do własnej twórczości.
Monika Frenkiel, onet.pl o “Karaibskiej krucjacie”
Kapitan Roland Wywijas, jak przystało na prawdziwego pirata, po śmierci trafił do piekła. Diabły w zamian za obietnicę usunięcia mu trzeciej macki, dybiącej na jego życie, zobowiązują go do świadczenia im usług. W myśl podpisanego cyrografu zostaje dowódcą sił morskich oraz lądowo-dywersyjnych pierwszej w historii Wysp Rozpustnych łodzi podwodnej zaprzęgniętej w ośmiornica. Czy Wywijasowi uda się zemścić na swoim ojczymie? Jaką rolę odegrają mieszkańcy Wysp Plugawych w walce z piekła rodem i czy Rolandowi uda się pozbyć ciążącej na nim klątwy oraz unieważnić podpisany cyrograf? Dopłyńcie do Wysp Plugawych!
Kapitan Roland Wywijas powróci w powieści Zaułki St. Naarten. Polecamy także Morza Wszeteczne (Uroboros 2013).
Wydawnictwo Wilga poleca
Czosnyczka na zmarznięte stópki i inne smakołyki
Małgorzata Kosińska-Pułka
Ilustracje: Katarzyna Bogucka
Wspaniała książka do rodzinnego czytania i gotowania!
Czosnyczka na zmarznięte stópki i inne smakołyki to zbiór dziesięciu opowiadań.
W każdym z nim poznajemy wyjątkowych bohaterów oraz historię jednego dania. Jeśli opowiadanie zaostrzy nam apetyt, to na końcu znajdziemy przepis, dzięki któremu wspólnie przygotujemy pyszny posiłek. To książka pełna smaków, ciepła i magii, połączonych z prostymi przepisami na jedzenie przyrządzane z sercem.
Katarzyna Bogucka otrzymała wyróżnienie Bologna Ragazzi Award 2015 za książkę Wytwórnik kulinarny.
Artykuły powiązane:
O autorze
Skomentuj
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.