Spółka z Grupy PWN podwójnym laureatem festiwalu filmowego w Los Angeles!

Przegląd

nagroda filmowa PWN W dniu 10 września w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród, przyznanych na US International Film & Video Festival w Los Angeles. Film interaktywny i kurs angielskiego w jednym pt. „Olive Green” zdobył nagrody: Grand Prix i Gold Camera.nagroda filmowa dla PWN

„Olive Green” to produkcja powstała z inicjatywy poznańskiego wydawnictwa językowego SuperMemo World, wchodzącego w skład Grupy PWN. SuperMemo World od ponad 20 lat tworzy innowacyjne rozwiązania do nauki języków obcych. W kwietniu 2014 roku na rynku ukazał się kurs „Olive Green”, który jest połączeniem interaktywnego filmu akcji, gry komputerowej i aplikacji służącej do nauki języka angielskiego.

W PWN wyznajemy zasadę, że każdy powinien uczyć się w najlepszy dla siebie sposób, a my jesteśmy zobowiązani do dostarczania niezbędnych do tego narzędzi. – mówi Andrzej Nadolski Prezes Zarządu PWN. – „Olive Green” to przykład nowoczesnego rozwiązania edukacyjnego, wykorzystującego doświadczenie i rzetelne źródła wiedzy PWN.

Film „Olive Green” był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, m.in. przez British Council – instytucję krzewiącą nauczanie języka angielskiego na świecie na najwyższym poziomie. Film i oparty na nim kurs języka angielskiego zdobyły również nagrodę branżową E-Learning Awards 2014. “Olive Green” jest także laureatem festiwalu Cannes Corporate Media & TV Awards 2015.

Na uroczystości wręczania nagród obecne były osoby ze świata filmu, związane z projektem: Lee W. Gluckman – prezydent festiwalu US IF&VF, Mike Saraswat – producent i właściciel firmy Ekstasy, która wyprodukowała film, Suki Singh – reżyser „Olive Green”, Wojciech Wojtasiak – autor scenariusza i Magdalena Warżała-Wojtasiak – współautorka kursu angielskiego, opartego na filmie.

Nagrody z rąk prezydenta US IF&VF Lee Gluckmana odebrali Krzysztof Biedalak, prezes zarządu SuperMemo World, i Mike Saraswat w imieniu firmy producenckiej Ekstasy. W trakcie uroczystości Lee Gluckman podkreślił osiągnięcia SuperMemo World na polu edukacyjnym. Uważam, że to co stworzyliście w ramach waszej branży, aby podnieść jakość edukacji i nauczania języków obcych, naprawdę zdecydowanie wyprzedza swój czas. – powiedział prezydent festiwalu.

Od momentu opublikowania w kwietniu 2014 roku film i oparty na nim kurs zyskują uznanie zarówno osób uczących się języka angielskiego jak i ekspertów, którzy doceniają kunszt twórców. Więcej na temat projektu można przeczytać na stronie https://olivegreenthemovie.com/about/pl/

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.