„Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” Najlepszą Książką Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2014

„Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” Najlepszą Książką Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2014

Przegląd

Już po raz 6. czytelnicy wybrali najbardziej wartościową i najpiękniej wydaną książkę dla dzieci w wieku 5-8 lat. W głosowaniu na stronie www.przecinekikropka.pl najwięcej głosów uzyskała książka „Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej z ilustracjami Joanny Rusinek, wydaną przez Egmont. Oficjalne wyniki Konkursu – Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i kropka” 2014 ogłoszono 14 maja podczas 6. Warszawskich Targów Książki. Organizatorem Konkursu jest Empik.

To opowieść o argentyńskim chłopcu, który mimo wielkiego talentu miał małe szanse, by stać się piłkarzem. Z powodu choroby był niski i drobny, a leczenie było za drogie.. To pełna optymizmu historia wspaniałej rodziny Messiego, która podjęła niejedną trudną decyzję i pomogła mu w realizacji marzenia. O legendarnym klubie FC Barcelona, który wziął chłopca pod swoje skrzydła, sfinansował leczenie i ukształtował swego najlepszego i najwierniejszego napastnika. O zawrotnej karierze Messiego. I o jego Argentynie i Hiszpanii. A przede wszystkim to pięknie ilustrowana energetyzująca książka o tym, że MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ, którą z przyjemnością przeczyta cała rodzina – wnuki i (kochające ich jak babcia Messiego) babcie, synowie i córki, ich ojcowie i oczywiście mamy – jak ta, która książkę o Messim napisała dla swojego syna!– mówi Dorota Koman, jurorka Konkursu „Przecinek i Kropka”.

cover-photo2

Z książek zgłoszonych do Konkursu przez wydawców, grono ekspertów (Dorota Koman – krytyczka literatury dziecięcej, Ewa Świerżewska – recenzentka, tłumaczka, redaktorka naczelna portalu Qlturka.pl, Ewa Gruda – krytyczka literatury dziecięcej, dyrektorka Muzeum Książki Dziecięcej, dr Aleksandra Piotrowska – psycholog dziecięcy, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego) wytypowało 10 najlepszych publikacji. Ostateczny werdykt w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2014 wydali bezpośrednio czytelnicy. Mogli oni oceniać nominowane książki na portalu www.przecinekikropka.pl. W głosowaniu, które trwało od 18 marca do 21 kwietnia 2013 roku, wzięło udział kilka tysięcy osób.

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.