Ranking Wydawnictw 2014

Przegląd

Już po raz 15, ukaże się w Wirtualnym Wydawcy,  RANKING WYDAWNICTW  dotyczący przychodów ze sprzedaży książek.

Zapraszamy Wydawców do nadsyłania informacji, podsumowujących działalność w roku 2014,  na adres Redakcji Wirtualnego Wydawcy redakcja@wirtualnywydawca.pl

Tabela będzie uzupełniana na bieżąco, w miarę nadsyłania informacji od Wydawców. Poniżej przypominamy, jak wyglądał Ranking w roku ubiegłym.



L.p.WydawnictwoSprzedaż w mln zł 2013Sprzedaż w mln zł 2012Zmiana w %
1Nowa Era261,58257,601,5
2WSiP252,24247,431,9
3Wolters Kluwer186,40182,182,3
4Grupa PWN123,33119,523,2
5Pearson Central Europe*-96,96-
6Wydawnictwo Olesiejuk90,0686,054,7
7SIW Znak75,3074,600,9
8Wiedza i Praktyka63,5066,70-4,8
9C.H. Beck50,0053,50-6,5
10Egmont Polska37,4332,8813,8
11Agora36,5032,0014,1
12Prószyński Media33,3628,2218,2
13Reader`s Digest31,9751,54-38
14Grupa Helion31,631,11,6
15Sonia Draga291593,3
16Zysk i S-ka25,924,894,1
17Wydawnictwo Literackie*-25,33-
18Rebis23,9521,5111,3
19Wilga*-21,09-
20WAM20,821,3-2,3
21W.A.B.*-18,72-
22Bellona17,416,783,7
23Nasza Księgarnia16,916,462,7
24Czarna Owca15,8518,6-14,8
25Świat Książki15,52--
26Buchmann*-14,00-
27Święty Wojciech12,8912,324,6
28Amber12,713,4-5,2
29Media Rodzina12,1213,76-11,9
30Rafael11,310,39,7
31ODDK11,1212,24-9,2
32PWM*-10,48-
33Czarne87,65,3
34Grupa Mag*-7,2-
35Harmonia4,74,54,4
36Studio Emka3,413,245,2
37WKiŁ3,23,3-3
38Impuls2,73,02-14
39W drodze2,52,44,2
40Bosz*-2,38-
41Złote Myśli*-1,34-

* Miejsce w rankingu na podstawie danych dot. sprzedaży książek  z roku 2012

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Rankingi

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.