Nowa książka Richarda Bransona „Biznes do góry nogami wywrócony” już w sprzedaży!

Przegląd

„Biznes do góry nogami wywrócony” to nie jest po prostu kolejna książka o biznesie. To rzecz o tym, jak na lepsze zmieniać świat. W tym swoistym manifeście naszych czasów Richard Branson stawia generalną tezę, że na naszych oczach dobiega końca era industrialna a zaczyna era ludzi.

Słynny miliarder, który w ciągu 40 lat stworzył imperium ponad 300 firm Virgin i dorobił się majątku wartego kilka miliardów funtów, napisał książkę dla nowej generacji, świeżo upieczonych przedsiębiorców, ale również dla tych od dawna już działających, którzy przekształcają swoje organizacje, starają się rozwijać swój biznes i zarabiać pieniądze, jednocześnie pomagając ludziom i planecie, na której wszyscy żyjemy. „Od dawna powtarzam, że nie ma sprzeczności między celami społecznymi i ekologicznymi a komercyjnymi. W rzeczywistości one się wzajemnie wzmacniają, a przyszła zyskowność biznesu zależy od uwzględnienia wartości społecznych w jego kluczowych strategiach” – pisze Richard Branson.

biznes do góry nogami 3d

Richard Branson Biznes do góry nogami wywrócony

Tytuł oryginału: Screw business as usual

Ilość str. 440, format: 145x220mm, oprawa miękka ze skrzydełkami,  cena detaliczna: 39,00 zł

 

Przedsiębiorstwa społeczne, korporacje z rozbudowanym poczuciem odpowiedzialności wśród pracowników, kapitalizm społeczny próbujący łączyć dobro z zyskami, nie są nowością, próbowano je rozwijać od dziesiątków lat. Jednak główny nurt kapitalizmu nadal płynie w innym kierunku – konkurencji, rywalizacji , twórczej destrukcji, nierówności. Czy teraz będzie inaczej? Zapewne nie, ale być może znaczenie moralne i materialne takich idei i ludzi je krzewiących jak Branson polega właśnie na tym, że łagodzą kanty, gdzie trzeba hamują, a gdzie trzeba dają inspirujące przyśpieszenie.

Piotr Aleksandrowicz, dziennikarz ekonomiczny

 

 

 

Tagi: Studio Emka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.