WYDAWNICTWO PSYCHOSKOK PROPONUJE: „Ekstrawagantki” Anna Kozicka – Kołaczkowska

WYDAWNICTWO PSYCHOSKOK PROPONUJE:  „Ekstrawagantki” Anna Kozicka – Kołaczkowska

Przegląd

WYDAWNICTWO PSYCHOSKOK PROPONUJE:Logo Psychoskok

Ekstrawagantki” Anna Kozicka – Kołaczkowska

To pasjonująca powieść zawierająca w sobie elementy kryminału, powieści detektywistycznej i sensacyjno – awanturniczej. Trzy kobiety postanawiają rozwiązać zagadkę związaną z ostatnim okresem panowania Piastów na Śląsku. Jedna z bohaterek, z powodu wypadku nie dociera jednak na miejsce, dlatego jej rozwiązania podejmują się: była modelka Karolina oraz Agata, śpiewaczka operowa. Szybko okazuje się jednak, że to co miało być fantastyczną przygodą, staje się niebezpieczną grą, w której można stracić życie, gdyż tak jak ponad trzysta lat temu, tak i teraz komuś bardzo zależy na tym, żeby prawda nie ujrzała światła dziennego. Czy tym pięknym i inteligentnym kobietom uda się rozwiązać tę historyczną zagadkę?

„Masz ich tu kolejno. Od Piasta, Siemowita, przez Mieszka, Kazimierza Wielkiego, po księcia budowniczego. W ich bibliotece nigdy nie brakowało mądrych ksiąg. Treść „Historii Polski” Macieja Miechowity, według której rycin są przedstawieni, była po prostu ich historią rodzinną. Najznakomitszych z dynastii, umieścił tu. Ten pan naturalnej wielkości, w nieco zrolowanych pończochach nad wejściem, to Jerzy II z żoną Barbarą. Tak sam kazał wyrzeźbić siebie i swoich pradziadów – objaśniałam”.

Autorka zabiera czytelnika w podróż po współczesnym i siedemnastowiecznym Śląsku, do miejsc, które przez setki lat były pod władaniem Piastów: Brzegu, Wołowa, Legnicy i Wrocławia.
Powieść Anny Kozickiej-Kołaczkowskiej, to ubrana w formę sensacji i przygody opowieść o dawnym Śląsku i jego polskości. Czyta się świetnie.

Tytuł: „Ekstrawagantki”

Autor: Anna Kozicka-Kołaczkowska

Ekstrawagantki

Wydawnictwo: http://wydawnictwopsychoskok.pl/

Kategoria: Powieść sensacyjna

ISBN: 978-83-7900-239-9

Miejsce i rok wydania: Konin, styczeń 2015

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 453

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/245149/ekstrawagantki

http://autorzy365.pl/ksiazka/5167/ekstrawagantki

Kategorie: Literatura
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.