Nowy program o książkach w Polsat News – „Spis treści”

Nowy program o książkach w Polsat News – „Spis treści”

Przegląd

W najbliższą niedzielę w „Nowym dniu” zadebiutuje nowy cykl pt. „Spis treści”. Będzie to pierwszy program na temat książek, który będzie miał stałe miejsce w ramówce otwartego kanału komercyjnego. Polsat będzie go pokazywał właśnie w ramach porannego pasma informacyjnego. Emisja również w Polsat News, Polsat News 2 i Polsacie 2.

Program będzie miał dwie edycje. W niedzielnym paśmie porannym „Nowy Dzień” transmitowanym przez Polsat, Polsat 2, Polsat News oraz Polsat News 2 emitowana będzie wersja krótka, gdzie omawiane będą najciekawsze nowości ostatnich tygodni. Zaś o 16.30 w każdą niedzielę na antenie Polsat News prezentowana będzie wersja 15-minutowa. Twórcą programu i jego prowadzącym jest Mariusz Cieślik, publicysta „Rzeczpospolitej”, wcześniej współautor „Xięgarni” w TVN 24.

Mariusz Cieślik, gospodarz programu:
„Spis treści” tym różni się od innych programów, że my zapraszać będziemy nie tylko pisarzy, ale autorów książek. Nie należy się u nas spodziewać jednak celebrytów, za to pojawią się ludzie kultury: satyrycy, filmowcy, intelektualiści. Obowiązuje jednak zakaz wstępu dla krytyków. Jako prowadzący będę się starał prezentować punkt widzenia zwyczajnego czytelnika. To do niego, a nie do fachowców od literatury, adresowany jest nasz program.

„Spis treści” jest pierwszym wspólnym projektem Instytutu Książki i telewizji Polsat i powstał w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


(źródło: TVPolsat)

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Polsat

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.