Utracone słowo – nowość Wydawnictwa Albatros

Utracone słowo – nowość Wydawnictwa Albatros

Przegląd

UTRACONE SŁOWO

Violette Cabesos, Frédéric Lenoir

Utracone słowo

tytuł oryginału: LA PEROLE PERDUE
literatura francuskojęzyczna
tłumaczenie: Joanna Polachowska
liczba stron: 624
ISBN: 978-83-7885-739-6
oprawa: miękka

cena: ok. 40 zł

data wydania: 7 listopada 2014

Opis:

Powieść sensacyjna, której fabuła osnuta jest wokół apokryficznej historii, według której Maria
z Betanii, biblijna grzesznica i towarzyszka Chrystusa, sta
ła się powiernicą zagubionego słowa ewangelii jedynych słów własnoręcznie spisanych przez Zbawiciela w języku aramejskim.

W Vezelay w Burgundii, w ruinach średniowiecznej bazyliki, mediewistka Johanna poszukuje śladów Marii Magdaleny, usiłując rozwiązać zagadkę początków kultu grzesznicy, która została świętą. Jej poszukiwania przerywa seria tajemniczych morderstw w Pompejach na stanowisku archeologicznym, którym kieruje jej przyjaciel, Nowozelandczyk, Tom. W czasie swojej wizyty
w Vezelay Tom ofiarowuje sze
ścioletniej córce Johanny, Romane, stary rzymski denar. Podarunek ten staje się początkiem dziwnej choroby dziewczynki, która zdaje się w jakiś niepojęty sposób łączyć z zabójstwami w ruinach miasta zniszczonego przez erupcję Wezuwiusza. Zrozpaczona matka, bezskutecznie szukając ratunku dla córki, rozpoczyna własne śledztwo, ścigając się z czasem i z niewidzialnym wrogiem. Tropy wiodą ją do Rzymu czasów Nerona, gdzie umierający wysłannik Marii z Betanii powierzył osieroconej małej chrześcijance Liwii sekretne słowa Chrystusa, oraz do opactwa w Vezelay, gdzie w IX wieku benedyktyński mnich z opactwa w Cluny (i dawny budowniczy katedr) przypadkiem odnalazł tajemnicze posłannictwo Jezusa.

Wszystkie odkrycia Johanny zdają się wskazywać na jedno: powodem choroby jej córki i poczynań grasującego w Pompejach mordercy jest tajemnicze przesłanie Chrystusa, słowa spisane przez niego na piasku świątyni jerozolimskiej, jedna z największych tajemnic chrześcijaństwa.

Wspaniała mieszanka historii i prawdziwej sensacji!

Kategorie: Literatura
Tagi: Albatros

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.