Poznaj sekerety parków narodowych USA razem z przewodnikiem National Geographic!

Poznaj sekerety parków narodowych USA razem z przewodnikiem National Geographic!

Przegląd

Sekrety parków narodowych USA. Przewodnik po mniej uczęszczanych szlakach
Data premiery 24.09.2014

Sekrety parków narodowych usa
Cena 41,90
ISBN 978-83-7596-486-8
Format 133 x 214 mm
Liczba stron 272
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Kategoria Przewodnik

350 eksperckich wskazówek * Miejsca spotkań z florą i fauną * Mało znane malownicze pejzaże * Łatwe szlaki i trasy spacerów

Klasyczne pejzaże, symboliczne dla poszczególnych parków narodowych USA, rok w rok przyciągają miliony turystów. Każdy marzy o zobaczeniu Half Dome w Yosemite czy Old Faithful w Yellowstone. Nie wszyscy jednak wiedzą, że tuż obok tych cudów można znaleźć inne klejnoty – jeśli tylko się wie, gdzie ich szukać. Proponowany przewodnik po amerykańskich parkach narodowych, jedyny w swoim rodzaju, opisuje miejsca znane tyko nielicznym, gdzie czekają niespotykane doznania z dala od tłumów, choć zwykle tylko kilka kroków od utartych szlaków.
Znawcy zdradzają setki tajemnic i służą dobrą radą, m.in. podpowiadają, jak na Cadillac Mountain w parku Acadia  uciec od tłumu miłośników wschodu słońca (wybrać się tam o zachodzie), jak w Glacier w samotności podziwiać majestat surowych gór (wystarczy wypuścić się łódką na jezioro), który parking wybrać przy którejś z okrężnych dróg w Skamieniałym Lesie, by ujrzeć rzeczywiście nieziemski pejzaż (czwarty).

Poglądowe mapy przygotowane przez kartografów Towarzystwa National Geographic lokalizują sekrety opisane w tekście.

Bywalcy parków, strażnicy i wytrawni miejscowi przewodnicy m.in. zdradzają miejsca, z których najłatwiej dostrzec parkowe zwierzęta, wskazują najmniej uczęszczane plaże i niezadeptane wciąż ścieżki.

Ramki zatytułowane “Prosto z terenu” zawierają cenne informacje znane tylko bywalcom. Na przykład, że do Parku Narodowego Gór Skalistych można wejść przez płot (służy jako zapora dla zwierząt, a nie ludzi).

Dokładne kalendarium podpowiada najlepsze pory przyjazdu. Adresy sezonowych i całorocznych ośrodków informacji i stanic strażników w poszczególnych parkach pomogą zasięgnąć języka.

 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.