Media Rodzina zaprasza na premierę książki E.T.A. Hoffmanna „Tajemnicze dziecko”

Wydawnictwo Media Rodzina serdecznie zaprasza na spotkanie poświęcone książce Tajemnicze dziecko. O utworze Hoffmanna opowiedzą Eliza Pieciul-Karmińska, autorka najnowszego przekładu, Aleksandra Kucharska-Cybuch, ilustratorka książki oraz Jan Peszek, lektor wersji audio, który przeczyta również fragmenty baśni. Spotkanie poprowadzi Barbara Gawryluk.

Baśń autora Dziadka do Orzechów i Króla Myszy to opowiada o rodzeństwie, które pewnego dnia spotyka w lesie tytułowe dziecko i razem z nim stawia czoło złemu Pepserowi. Jest to niezwykła baśń o uniwersalnym przesłaniu, która choć powstała na początku XIX wieku, nie straciła nic na aktualności. To także opowieść o sile marzeń i wyobraźni pomagającej przezwyciężyć trudne chwile, o magii, w którą bez zastrzeżeń są w stanie uwierzyć tylko dzieci oraz o tym, że ważniejsza od zdobywanej w życiu encyklopedycznej wiedzy jest prawdziwa harmonia z naturą. Tajemnicze dziecko pokazuje również, że każdy z nas powinien zachować w sobie coś z dziecka.

 

Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 października 2014 r. o godzinie 18.30 w Instytucie Goethego, Rynek Główny 20, Kraków.

E.T.A. Hoffmann, Tajemnicze dziecko

 Tajemnicze dziecko

Przełożyła Eliza Pieciul-Karmińska

Ilustrowała Aleksandra Kucharska-Cybuch

Kategorie: Fantastyka, Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.