Silmarillion – już XXIII wydanie w AMBERZE

Silmarillion – już XXIII wydanie w AMBERZE

Przegląd

J.R.R. Tolkien
SilmarillionSilmarillion to zbiór opowieści o Dawnych Dniach, czyli o Pierwszej Erze Świata, poprzedzającej epokę, w której rozgrywa się akcja Władcy Pierścieni. Legendy i mity sięgają zamierzchłych czasów, gdy pierwszy Władca Ciemności, Morgoth, przebywał w Śródziemiu, a elfy Wysokiego Rodu toczyły z nim wojnę, by odzyskać Silmarile, trzy „świetliste klejnoty”, w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru.

JOHN RONALD REUEL TOLKIEN (1892-1973) to jeden z najwybitniejszych pisarzy w historii, twórca niepowtarzalnego gatunku literackiego. Jego wielkie dzieła: Hobbit, Władca Pierścieni, Silmarillion, Niedokończone opowieści, Dzieci Húrina na zawsze zapisały się we współczesnej kulturze.
Sławę przyniósł mu w 1937 roku Hobbit. W tej książce Tolkien powołał do życia swoją niezwykłą krainę fantazji: oszałamiający świat Śródziemia. Pełny kształt nadał mu 17 lat później w trylogii Władca Pierścieni.
Ekranizacja Władcy Pierścieni została nagrodzona 17 Oscarami. W 2012 roku jej twórcy powrócili do Śródziemia, realizując filmową wersję Hobbita w trzech częściach.

Nieustannie wznawiane ilustrowane dzieła Tolkiena w Wydawnictwie AMBER osiągnęły już prawie 700 000 sprzedanych egzemplarzy!


      
Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.