Bezpłatne narzędzie analityczne dla wydawców od Legimi

Legimi,  udostępnia wydawcom i autorom nowatorskie narzędzie do zarządzania cyfrowymi zasobami.

Całkowicie odmieniony Panel Wydawcy daje niespotykane do tej pory na rodzimym rynku możliwości analityczne, stając się jednocześnie dodatkowym wsparciem dla działów marketingu.
Istotą nowego panelu jest udostępnienie, oprócz podstawowych informacji dotyczących sprzedaży, również zaawansowanych danych na temat  zasobów wydawcy.
Możliwe jest sprawdzenie, które ebooki są faktycznie czytane, a nie tylko kupowane bądź pobierane. Widać także tytuły najbardziej wciągające (przy których czytelnicy spędzają najwięcej czasu w trakcie jednej sesji) oraz te porzucane już na etapie darmowego fragmentu.
Osobne wykresy poświęcone są  częstotliwości czytania w zależności od dnia tygodnia i pory dnia, a także urządzeniom, na których wyświetlane są książki (rodzaj, model, system operacyjny). Dane prezentowane w panelu dotyczą zarówno książek udostępnianych w abonamencie, jak również w sprzedaży tradycyjnej. Obejmują systemy operacyjne iOS (iPhone, iPad), Android (w tym wybrane modele e-czytników Onyx), Windows Phone oraz Windows 8.
Wiele mówi się o znaczeniu danych dla budowania relacji z klientami, a także jak najskuteczniejszego i nieinwazyjnego realizowania działań promocyjnych.
Panel, który oddajemy w ręce wydawców ma pełnić właśnie taką rolę. Ma tym większą wartość, że dane w nim udostępniane odzwierciedlają faktyczne, a nie jedynie deklarowane zachowania czytelników. Zachowując proporcje, jest to analogiczne rozwiązanie do stosowanego choćby na rynku muzycznym przez Spotify – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.
 Tradycyjnie niedziela jest dniem, w którym użytkownicy aplikacji Legimi poświęcają lekturze. Po książki najchętniej sięgają wieczorami, między godz. 20 a 23. Najpopularniejszym systemem operacyjnym jest niezmiennie Android (ponad 60%), okazuje się również, że coraz częściej ebooki czytane są na smartfonach (53% użytkowników w sierpniu przy 50% w styczniu).
Poza danymi dotyczącymi zachować czytelników Panel Wydawcy zawiera szereg innych funkcji, czyniących zeń kompleksowe  narzędzie do zarządzania zasobami ebooków. Są to m.in. możliwość zawarcia umowy, wystawienia faktury, a także zlecenia konwersji książek on-line. Statystyki dostępne są w czasie rzeczywistym, wydawca ma także możliwość śledzenia danych historycznych (od końca 2012 r.). Co ważne, dostęp do panelu otrzymają na życzenie również wydawcy sprzedający swoje ebooki za pośrednictwem innych dystrybutorów.

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.