Jak wspiąć się na szczyty kariery?

Jak wspiąć się na szczyty kariery?
Coraz więcej kobiet zajmuje dziś w firmach stanowiska kierownicze i menedżerskie. Tezę tę potwierdza m.in. badanie przedstawione w raporcie PKPP Lewiatan pt. „Przedsiębiorcy na Dolnym Śląsku”. Okazuje się, że założycielką lub szefową co trzeciej firmy jest kobieta. Nie wynika to jednak  z poprawności politycznej, ale z rosnącego znaczenia kompetencji miękkich w zarządzaniu.Jak wspiąć się na szczyty kariery? W swej najnowszej książce Heather McGregor, felietonistka „The Financial Times”, mówi, że ważne jest nie tylko co wiesz, ale także kogo znasz, a sztuka mówienia „nie” to jedna z najważniejszych umiejętności w życiu kobiety.  W najbliższy wtorek (26.08) do księgarń trafi jej poradnik pt.  Mrs Moneypenny. Poradnik dla ambitnych kobiet. Jak zrobić karierę wydany przez Rebis

 

Mrs Moneypenny
Poradnik dla ambitnych kobiet. Jak zrobić karierę
Rady felietonistki „The Financial Times” i prezenterki programu Superscrimpers

 

 

Nie możesz mieć wszystkiego, ale musisz zrobić wszystko. A sztuka mówienia „nie” to jedna z najważniejszych umiejętności w życiu kobiety. Witaj w świecie pani Moneypenny. Ta energiczna, niezwykle ustosunkowana kobieta sukcesu ma wielką misję: chce pomóc kobietom w zrobieniu kariery.

Z tej błyskotliwie napisanej, przezabawnej i szczerej książki dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz odnieść sukces: począwszy od tego, jak pielęgnować znajomości zawodowe, a skończywszy na sztuce outsourcingu.

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz karierę, czy jesteś już na jej szczycie, pozwól, by pani Moneypenny została twoją mentorką.

Pani Moneypenny już od dwunastu lat dzieli się z czytelniczkami „The Financial Times” swoimi poglądami na wiele tematów – tych związanych z karierą, ale także tych dotyczących życia codziennego. Prowadzi własną firmę, jest prezenterką emitowanego w telewizji brytyjskiej programu Superscrimpers, który był pokazywany na Festiwalu Artystycznym w Edynburgu, na Broadwayu oraz na corocznym festiwalu literatury i sztuki Hay Festival w Walii.

Doktor Heather McGregor jest liderką wśród londyńskich headhunterów. Prowadzi agencję zatrudnienia, Taylor Bennet, poszukującą pracowników na stanowiska kierownicze; wykłada w Cass Business School oraz London Business School.

 

Kategorie: Biznes i Ekonomia
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.