"Pelé. Autobiografia" – piłkarz wszech czasów po raz pierwszy odsłania całą prawdę o sobie

"Pelé. Autobiografia" – piłkarz wszech czasów po raz pierwszy odsłania całą prawdę o sobie
Edson Arantes do Nascimento
Pelé
Autobiografia
 
Mogę powiedzieć, że jestem człowiekiem szczęśliwym… Ja, który najpierw grałem zwykłą szmacianką, a potem przez wiele lat na najlepszych boiskach w najlepszych klubach, nigdy nie marzyłem, że wzlecę tak wysoko.
Edson Arantes do Nascimento

Pelé – to imię zna cały świat. Król piłki nożnej, zdobywca rekordowej liczby 1300 goli, w tym 77 bramek podczas 91 meczów dla Brazylii, trzykrotny zdobywca tytułu Mistrza Świata w Piłce Nożnej z reprezentacją Brazylii w latach 1958, 1962 i 1970, człowiek uznany przez magazyn „Time” za jedną ze 100 ikon XX wieku.
Jak to się stało, że biedny chłopak z prowincji został światową sławą?
Oto niezwykła historia życia i kariery Edsona Arantesa do Nascimento. Zaczynał grać w piłkę na ulicy w „bosonogich” drużynach w brazylijskim miasteczku. Potem przyszły mecze klubowe, pierwsze mecze międzynarodowe i Puchar Świata. Zarabiał pieniądze, tracił je i znów zarabiał na milionowych transferach, reklamach, filmie. Ożenił się, rozwiódł, ożenił po raz drugi, romansował z wieloma kobietami. Osiągnął to, o czym kiedyś nawet nie marzył: światowe życie, honorowe szlachectwo nadane przez Elżbietę II, spotkania z papieżem i Henrym Kissingerem, tekę ministra sportu. 

W tej książce Pelé ukazuje prawdziwego człowieka ukrytego za symbolem brazylijskiego bohatera narodowego i piłkarza wszech czasów.

Wydawnictwo AMBER poleca również:

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.