20 lat minęło

20 lat minęło
20 LAT MINĘŁO!
Urodziny magazynu Kaczor Donald

Pismo Kaczor Donald obchodzi w tym roku 20. urodziny w Polsce, jego główny bohater to laureat Oskara, celebryta uhonorowany własną gwiazdą na bulwarze Hollywood. Numer 11/2014, dostępny
w sprzedaży od 21 maja br., będzie wydaniem jubileuszowym. Wielkie świętowanie rocznicy
dla dzieci i wszystkich fanów odbędzie się 24 maja na płycie Stadionu Narodowegopodczas Warszawskich Targów Książki.

Kaczor Donald – najzabawniejsze pismo świata zadebiutowało na rynku 28 kwietnia 1994 roku. Aktualne obchody to wielkie święto nie tylko dla redakcji, która regularnie przygotowuje dwutygodnik, ale przede wszystkim dla czytelników – wiernych kaczkofanów. Urodziny uświetni wizyta rysownika komiksów o Kaczorze Donaldzie GianluciPanniello, który poprowadzi też kurs rysowania postaci komiksowych podczas radosnego świętowania 24 maja na Stadionie Narodowym. Wśród mnóstwa dodatkowych atrakcji m.in. punkt wymiany komiksów GIGANT, gra terenowa, koło fortuny, gry wielkoformatowe, rysowanie najdłuższego komiksu świata z bohaterami Kaczogrodu i oczywiście dmuchanie świeczek naWIELKIM torcie oraz jego konsumpcja,a także niezliczona ilość innych niespodzianek, jak równieżnagród do wygrania. Start urodzin o godz. 10.00.

Kaczora Donalda nie trzeba nikomu przedstawiać – tę kultową postać znają mali i duzi. Jest on pozytywnym bohaterem z dzieciństwa, który pomimo wiecznie prześladującego go pecha, swoją dobrą energią i poczuciem humoru wciąż łączy pokolenia. Kaczor Donald po raz pierwszy pojawił się na ekranach kin w 1934 roku. Szybko stał się również bohaterem komiksów, których najpopularniejszymi rysownikami byli Carl Barks i Don Rosa. Pierwsze wydanie pisma Kaczor Donaldna świecie ukazało się w 1949 roku. Obecnie ukazuje się w ponad 40 krajach. W polskich kioskach drukowane przygody Donalda można śledzić od 1991 roku – początkowe publikacje to miesięcznik DONALD DUCK i MICKEY MOUSE. Oba miały po 32 strony komiksowe.Po 2. latach funkcjonowania miesięcznik DONALD DUCK został zamknięty, a pismo MICKEY MOUSE stało się dwutygodnikiem. 28 kwietnia 1994 roku to ważna data dla wszystkich kaczko-fanów, wtedy bowiem w miejsce MICKEY MOUSE pojawił się nowy dwutygodnik KACZOR DONALD. Pismo składało się z 48 stron, do każdego numeru dołączona była dodatkowa atrakcja.

Dawka kilkudziesięciu kipiących humorem stron komiksu o przygodach Donalda, Sknerusa, Myszki Miki i Goofiego, wzbogacona o łamigłówki, konkursy i inteligentne zabawy słowne ukazuje się nieprzerwanie na polskim rynku od 20 lat.W polskim wydaniu pisma swoje komiksy publikowali najlepsi rysownicy wytwórni Disneya – m.in: Carl Barks, Don Rosa, Romano Scarpa, Vicar, Marco Rota i William Van Horn.Popularnością cieszą się również oryginalne prezenty „kaczorowe” dołączane do gazety – zabawki, gadżety do robienia kawałów. O olbrzymiej popularności pisma mówią też niektóre dane z historii magazynu. Polski magazyn został wydany już w ponad 900 numerach w łącznym nakładzie blisko 115 mln egzemplarzy! Warto wspomnieć, że największą sprzedaż odnotował 10. numer tygodnika z 1999 roku, który rozszedł się w ponad 289 000 egzemplarzy.Dziś regularnie ukazują się teżinne pisma z bohaterami z Kaczogrodu – GIGANT POLECA, MEGA GIGA, MAMUT GIGANT, MIKI MAX. Więcej informacji na stronie www.kaczordonald.pl.

Okładka pierwszego numeru dwutygodnika Kaczor Donald.

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.