"FC Barcelona – Real Madryt. Wojna światów" – AMBER poleca przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej

"FC Barcelona – Real Madryt. Wojna światów" – AMBER poleca przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej
Thibaut Leplat
FC Barcelona – Real Madryt
Wojna światów

Wypełniona relacjami najsłynniejszych zawodników, trenerów, prezesów, dziennikarzy i kibiców pasjonująca i obiektywna opowieść ukazuje fenomen stuletniej rywalizacji i wciąga nas w sam środek niekończącej się wojny światów.

Jak to się zaczęło? Jakie są historyczne przyczyny współzawodnictwa? Dlaczego wzajemna wrogość przechodzi z pokolenia na pokolenie? Co podsyca konflikt dziś?
 
El Clàsico rozpala emocje milionów widzów, gromadzi na boisku najlepszych piłkarzy świata, ale to coś znacznie więcej niż tylko sportowa rywalizacja FC Barcelony i Realu Madryt – dwóch najbardziej utytułowanych hiszpańskich klubów piłkarskich.
Thibaud Leplat zagląda za kulisy świata, w którym futbol, emocje, polityka i historia łączą się w jedno. Ujawnia historyczne i kulturowe tło pojedynku dwóch gigantów postrzeganych od początku jako reprezentanci swoich regionów: Katalonii i Kastylii. Opisuje walkę drużyn, walkę osobowości – rywalizację Messi-Ronaldo pretendujących do tytułu najlepszego piłkarza świata czy rywalizację trenerską Guardiola-Mourinho. I walkę dwóch nacji zebranych pod sztandarami dwóch najbardziej uwielbianych i najbardziej znienawidzonych drużyn na świecie.

Thibaud Leplat, znany dziennikarz sportowy, jest korespondentem mediów francuskich w Hiszpanii. Współpracuje z „Le Parisien”, „So Foot” i hiszpańskim dziennikiem „Marca”, a także stacjami telewizyjnymi Canal+, TF1 i Eurosport. Jest również autorem książki o José Mourinho.

 
 
Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.