Roberto Innocenti w Polsce

Roberto Innocenti w Polsce
Roberto Innocenti, autor ilustracji do Pinokia, Wyspy Skarbów i Czerwonego kapturka w wielkim mieście ponownie odwiedzi Polskę!Wybitny artysta pojawi się na spotkaniach w Warszawie i Poznaniu.
 
Plan spotkań:
czwartek, 22 maja 2014 w godzinach 17.00-19.00,
 Kluboksięgarnia Badet na Ursynowie, al. KEN 83,  Warszawa
Spotkanie skierowane głównie do dzieci, autor opowie o tym, jak powstają jego realistyczne i pełne detali ilustracje oraz odpowie na pytania młodych czytelników.
 
piątek, 23 maja g.19.00
Księgarnia z Bajki, os. Przyjaźni 125c, Poznań
Panel dyskusyjny z udziałem Elizy Pieciul-Karmińskiej i Roberta Innocentiego zatytułowany „Czerwony Kapturek. Dziewczynka w ciemnym lesie w miejskiej dżungli”. Rozmówcy zastanowią się nad znaczeniem baśni jako drogowskazów służących bezpiecznemu poruszaniu się we współczesnym ”ciemnym lesie – miejskiej dżungli”.
 
sobota, 24 maja

g. 12.00
Stoisko Media Rodzina na Warszawskich Targach Książki, nr 14/H
Ilustrator na stoisku będzie podpisywał egzemplarze książek.
 
g. 15.00
Sala Rzym, WTK, panel „Czy róż straszniejszy jest niż zęby wilka” czyli o współczesnej ilustracji w książkach dla dzieci
Panel, zorganizowany przez Fundację Czasu Dzieci, w całości poświęcony będzie współczesnej ilustracji książkowej. Roberto Innocenti, jako gość specjalny, odpowie na pytania widzów i innych uczestników panelu, podzieli się z rozmówcami własnym spostrzeżeniami i uwagami.
Po wystąpieniu, ok. godziny 17.00 zapraszamy początkujących ilustratorów na indywidualne konsultacje z mistrzem Innocentim, podczas których artysta podzieli się swoim doświadczeniem.
 
Serdecznie zapraszamy!

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.