Wydawnictwo Święty Wojciech w 2013 roku

Wydawnictwo Święty Wojciech w 2013 roku

Przegląd

Wydawnictwo Święty Wojciech (Drukarnia i Księgarnia Św. Wojciecha Sp. z o.o.) działa od 1895 roku. Wydaje Pismo Święte, modlitewniki, książki o wierze i duchowości, słowniki, poradniki, albumy, książki dla dzieci i młodzieży, podręczniki do nauki religii, pomoce dydaktyczne, materiały do katechezy parafialnej. Oficyna zatrudnia 114 osób.

Nagrody w  2013 roku dla publikacji Wydawnictwa Święty Wojciech:

•    Nagroda Christy Award dla książki „Modlitwa nieznajomej”
•    Nagroda Prix Pelerin du Temoignage dla książki  „Ślady małych stóp na piasku”
•    Nagroda Paroles de Patients dla książki „Ślady małych stóp na piasku”
•    serii Matanoia
•    Nagroda Feniks dla serii Metanoia („Agape”, „Zraniony uzdrowiciel” „Uwierzyć w Jezusa”). Nagrodę przyznało Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.
•    Książka Wydawnictwa Święty Wojciech „Ślady małych stóp na piasku ” autorstwa Anne-Dauphine Julliand została nagrodzona Feniksem w kategorii „literackiej”.
•    Książka Wydawnictwa Święty Wojciech „Księga spraw ważnych” autorstwa Joanny Krzyżanek została nagrodzona Feniksem w kategorii „Książka dla dzieci”
•    Nagroda dla audiobooka „Nowe patyki i patyczki”  ks. Jana Twardowskiego  – został nagrodzony przez portal literacki Granice.pl, w plebiscycie „Najlepsza książka na zimę”. Zwyciężył  w kategorii „audiobook”.
•    Nagroda dla książki „Był sobie książę” . Została nagrodzona przez portal literacki Granice.pl, w plebiscycie „Najlepsza książka na zimę”. Zwyciężyła w kategorii „powieści obyczajowe”.
•    Nagroda dla książki „Był sobie książę”. Internauci nagrodzili nowość „Był sobie książę”  Rachel Hauck w konkursie zorganizowanym przez Polskie Księgarnie. Zwyciężyła w kategorii „najlepsza książka”.
•    Nagrody dla książki „Suknia ślubna:
1 miejsce w kategorii na najbardziej inspirującą powieść roku – Romantic Times Book Club Reviews
1 miejsce – Blue Ridge Christian Writers Conference Selah Award Best Romance
1 miejsce – Inspirational Readers Choice Award 2013
Amazon Kindle Bestseller
CBA Bestseller
EPCA Bestseller

Wydarzenia:

– akcja Książka z sercem. Podaruj książkę potrzebującym na Święta!
To wspólne przedsięwzięcie Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Wydawnictwa Świętego Wojciecha. Akcja ruszyła z początkiem grudnia i potrwała do Wigilii. Każdy, kto wejdzie na stronę internetową www.swietywojciech.pl, www.mojeksiażki.pl lub odwiedzi poznańską Księgarnię Świętego Wojciecha na pl. Wolności i zakupi książkę tego wydawnictwa na mocno preferencyjnych warunkach, ma możliwość przekazania jej na rzecz podopiecznych fundacji Caritas Archidiecezji Poznańskiej. W internecie wystarczy kliknąć specjalną opcję z kodem „Caritas”, a książka trafi na wyjątkową Wigilię organizowaną przez fundację 24 grudnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

– Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Księgarni Święty Wojciech.
Księgarnia Święty Wojciech zaprosiła dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami na Spotkanie ze Świętym Mikołajem w dniu 6 grudnia 2013 r. Dla dzieci przygotowano następujące atrakcje – program półgodzinnego spotkania ze Świętym Mikołajem: powitanie przez Świętego Mikołaja, czytanie fragmentów książki („Święta dobrych życzeń”, ks. Jan Twardowski), śpiewanie kolęd ze Świętym Mikołajem „Mały Przewodnik Katolicki” i naklejki z Lamelią Szczęśliwą w prezencie, zwiedzanie księgarni.

Urodziny Lamelii Szczęśliwej – 2 spotkania z dziećmi, warsztaty, promocja książek z Lamelią Szczęśliwą, spotkanie z autorką zorganizowane w Księgarni Z bajki, Poznań

Mikołajkowy Kiermasz Książki Wydawnictwa Święty Wojciech, który odbył  się w dniach 28-30 listopada 2013 roku, w godz. 9.00-18.00, w siedzibie Drukarni i Księgarni Św. Wojciecha Sp. z o.o., w Poznaniu, ul. Chartowo 5.
Dla naszych gości przygotowaliśmy ciekawe książki w bardzo atrakcyjnych cenach (już od 5 zł !), konkurs z nagrodami oraz gorącą kawę i herbatę.
Kiermaszowi towarzyszyły  „drzwi otwarte” w naszym Wydawnictwie.

Spotkanie z Jose H. Prado Floresem w dniu 6.11.13, o g. 17.30, Kościół  pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, os. Bohaterów II Wojny Światowej 88, Poznań.
José H. Prado Flores – niezwykle charyzmatyczny, świecki misjonarz z Meksyku, teolog i biblista. Jest autorem i współautorem ok. 30 książek i wielu artykułów na temat nowej ewangelizacji i ruchu odnowy charyzmatycznej, które zostały przetłumaczone na 25 języków.

Najlepiej sprzedającymi się tytułami w roku ubiegłym były:

  • Pismo Święte
  • Książki autorstwa Ks. Jana Twardowskiego
  • Modlitewniki
  • Beletrystyka
  • Książka dziecięca

W 2013 roku Wydawnictwo Święty Wojciech zanotowało przychody ze sprzedaży książek na poziomie 12,89 mln zł, co daje 4,6% wzrost w stosunku do roku 2012.

W roku ubiegłym Wydawnictwo Święty Wojciech wydało 183 tytuły, w tym 89 nowości. Łącznie sprzedano 1 094 260 egzemplarzy książek w średniej cenie 11,81 zł.

Kategorie: Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.