"Mag" w wersji audio

"Mag" w wersji audio
Mag audiobook
John Fowler

Premiera: 27.01.2014

Młody mężczyzna wplątany w śmiertelną psychologiczno-erotyczną grę…

Mag, powieść o fabule obfitującej w niezwykłe zwroty akcji i zaskakujące rozwiązania, należy do arcydzieł literatury współczesnej. Bohater książki, młody Anglik Nicholas Urfe, przyjmuje  stanowisko nauczyciela na pewnej greckiej wyspie, gdzie zaprzyjaźnia się z właścicielem najwspanialszej posiadłości. Przyjaźń z milionerem wprowadzi młodzieńca w świat prawdziwego koszmaru. Z każdym dniem rzeczywistość i fantazje coraz bardziej się mieszają, a Urfe staje się nieświadomym aktorem prywatnego teatru bogacza – styka się ze śmiercią, seksem i straszliwą przemocą. Powoli, desperacko zaczyna walczyć o zachowanie zdrowia psychicznego i… życia. Akcji, stanowiącej prawdziwy labirynt zdarzeń, towarzyszą kulturowe szarady i zagadki, a sama powieść prowokuje do zastanowienia się nad iluzorycznością otaczającego nas świata
i funkcjonujących w nim zasad moralnych. Symbolika powieści – pełna aluzji literackich –  potwierdza przyznanie przez Fowlesa autorowi dzieła literackiego statusu „maga”.

„Wspaniała mistyfikacja… W tradycji literackiej markiza de Sade, Jamesa Frazera, Gurdżijewa, Bławatskiej, C.G. Junga, Aleistera Crowleya oraz Franza Kafki”.

„Financial Times”

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.