„Sekrety historii”, „Świadkowie – zapomniane głosy” i „Przedwojenne fotografie”

„Sekrety historii”, „Świadkowie – zapomniane głosy” i „Przedwojenne fotografie”
„Sekrety historii”, „Świadkowie – zapomniane głosy” i „Przedwojenne fotografie”
Wydawnictwo RM na XXII Targach Książki Historycznej

         

28 listopada rozpoczęły się XXII Targi Książki Historycznej. Wydawnictwo RM zaprasza na stoisko nr 13, gdzie można będzie zapoznać się z jego ofertą książek historycznych oraz powieści.

Wydawnictwo rozpoczęło wydawanie książek historycznych od serii „Przedwojenne najpiękniejsze fotografie”. Jedna z książek z tej serii, „Przedwojenna żydowska Warszawa. Najpiękniejsze fotografie” podczas tegorocznej edycji Targów zdobyła nagrodę KLIO 2013 (nagroda III stopnia w kategorii „varsaviana”).

Popularnością wśród czytelników cieszy się również seria „Świadkowie – zapomniane głosy”, której ideą jest prezentacja ważnych wydarzeń historycznych poprzez relacje ich świadków i uczestników. To obraz często subiektywny, niekiedy sprzeczny z ustaleniami historyków, często będący bardziej wyrazem stanu ducha opowiadającego, niż próbą ustalenia faktycznego przebiegu zdarzeń. Ale właśnie dlatego niezwykle osobisty. Najnowszy tytuł z serii to „Żołnierze Hitlera. Wehrmacht na frontach II wojny światowej“.

Podczas targów można będzie również zapoznać się z nowościami z serii „Sekrety historii”, w tym z książką „Wypędzeni. Powojenne losy Niemców”, która trafi do księgarń 2 grudnia.

Zupełnie nową serię – „Szpiedzy XX wieku” – zapoczątkowuje książka „Kryptonim Garbo. Najskuteczniejszy podwójny agent drugiej wojny światowej”. To autobiografia szpiega znanego aliantom jako Garbo, Niemcom zaś jako Arabel. Jego „siatkę szpiegowską” w Wielkiej Brytanii doceniono tak bardzo, że został odznaczony… przez obie strony.

Z ofertą historyczną Wydawnictwa RM można zapoznać się na jego stronie internetowej.
http://www.rm.com.pl/pol_m_Historia-Albumy-248.html.
 

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.