Nowe poradniki wydawnictwa Esprit i książka kucharska św. Hildegardy

Nowe poradniki wydawnictwa Esprit i książka kucharska św. Hildegardy
Wydawnictwo Esprit prezentuje nowe poradniki włoskiej autorki Costanzy Miriano, dotyczące małżeństwa i rodziny. Napisane z humorem, lekko i dowcipnie, stały się ogromnym sukcesem wydawniczym we Włoszech.

COSTANZA MIRIANO – WYJDŹ ZA MĄŻ I PODDAJ SIĘ! EKSTREMALNE PRZEŻYCIA DLA NIEUSTRASZONYCH KOBIET

Poślubienie mężczyzny, który bez wątpienia należy do innego „gatunku” i życie z nim, to poważne przedsięwzięcie. A jednocześnie… cudowna przygoda. To wyzwanie zmuszające do prawdziwego zaangażowania, rzucenia wszystkiego na jedną szalę, przyjęcia nowego życia. Takiemu wyzwaniu można sprostać tylko wtedy, gdy każdy spełnia się w swojej roli. Mężczyzna jest w rodzinie wcieleniem przewodnika, zasad, autorytetu. Kobieta powinna z radością przyjąć rolę tej, która pomaga i która przyjmuje, otacza opieką. To do kobiet należy – jest to wpisane w ich naturę – przyjęcie życia i pomaganie najbliższym, każdego dnia. Także wtedy, kiedy pokój dzieci po popołudniowych zabawach wygląda tak, że ma się ochotę walić głową w ich biurko…
W tym zbiorze oryginalnych, błyskotliwych, ironicznych i rozśmieszających do łez listów Costanza Miriano pisze o miłości, małżeństwie i rodzinie. Żartobliwy styl, którym się posługuje, może przekonać i skłonić do przemyśleń nawet najbardziej opornych.

COSTANZA MIRIANO – POŚLUB JĄ I BĄDŹ GOTÓW ZA NIĄ UMRZEĆ. PRAWDZIWI MĘŻCZYŹNI DLA NIEUSTRASZONYCH KOBIET

Po sukcesie Wyjdź za mąż i poddaj się Costanza Miriano proponuje nowy „podręcznik” wspólnego życia. Tym razem koncentruje się na mężczyznach.  Jest to pełen humoru manifest wierzącej żony, który wyjaśnia, jak odkryć na nowo role, które mamy wypisane w sercu jako kobiety i mężczyźni, żony i mężowie, matki i ojcowie. Odpowiada na szereg ważnych pytań, takich, jak:

– co to znaczy być mężczyzną?
– czym jest ojcowski autorytet?
– jaka jest rola Boga w małżeństwie i w wychowaniu?

Są to porady dla mężczyzn, ale także dla kobiet, które powinny pomagać swoim mężom odkrywać ich zadania i rolę, jaką pełnią w budowaniu szczęśliwej rodziny. Zadania te, powiedzmy to głośno, współcześnie nieco się rozmyły, przez co zbyt często możemy spotkać w naszych domach mężczyzn zdezorientowanych i nieprzygotowanych do rozwiązania różnych delikatnych problemów czy do chronienia równowagi w rodzinie. Wystarczy naprawdę niewiele, by Wasza rodzina zaczęła szczęśliwie żyć i – po prostu – dobrze „funkcjonować”.

Oficyna poleca również drugie wydanie bestsellerowego podręcznika dla rodziców, „Wademekum szczęśliwego dziecka”, o nowym tytule – „Pierwszy rok życia dziecka”. Książka jest jednym z najlepiej sprzedających się poradników w Wielkiej Brytanii.

GINA FORD – PIERWSZY ROK ŻYCIA DZIECKA

Chwila, gdy malutki noworodek po raz pierwszy pojawia się w domu, zwykle wiąże się nie tylko z radością, ale i wielkim niepokojem. Jeśli Twoja pociecha płacze w nocy, ma trudności z zasypianiem i zbyt wcześnie się budzi, je nieregularnie lub jest stale głodna – a Ty nie wiesz, jak sobie z tym poradzić, sięgnij po ten wyjątkowy poradnik Giny Ford!

Autorka dowodzi, że tego rodzaju problemy można rozwiązać. Jej metoda polega na wprowadzeniu do życia niemowlęcia regularności: ustabilizowania pór snu i karmienia, dostosowania ich do potrzeb dziecka tak, aby osiągnąć odpowiadający maluchowi rytm zasypiania i jedzenia. Dzięki temu nie tylko niemowlę będzie wypoczęte i radosne, ale znacząco poprawi się także codzienne życie jego rodziców, którzy będą mogli cieszyć się w pełni tym wyjątkowym czasem.

W książce znajdziesz:

– dokładny opis i instrukcję stosowania rewolucyjnej metody rytmu dobowego, dzięki której dziecko zaczyna funkcjonować regularnie, jest wypoczęte i szczęśliwe (rytm dostosowany jest do poszczególnych miesięcy życia niemowlęcia),
– sugestie rozwiązań w przypadku problemów ze snem i karmieniem, wystąpieniem kolki, ząbkowaniem czy innymi sytuacjami „kryzysowymi”,
– mnóstwo konkretnych przykładów z życia innych rodzin,
– inne wskazówki, np. dotyczące przygotowania dziecięcego pokoju i wyprawki, pielęgnacji i karmienia niemowlęcia, czy wreszcie – wprowadzania pokarmów stałych.

Wydawnictwo zachęca też do zakupu długo oczekiwanej nowości z cyklu książek św. Hildegardy z Bingen. Wyjątkowa książka kucharska opatrzona jest licznymi zdjęciami potraw, ilustracjami i dziesiątkami przydatnych wskazówek. Przepisy świętej pomagają oczyścić ciało i ducha.

BRIGITTE PREGENZER, BRIGITTE SCHMIDLE – ŚW. HILDEGARDA Z BINGEN. PO PROSTU GOTUJ!

Dwie popularne autorki, znawczynie dorobku św. Hildegardy z Bingen, proponują nam 250 NIEZWYKLE PROSTYCH PRZEPISÓW NA SMACZNE POTRAWY, opartych na zaleceniach dietetycznych tej średniowiecznej uzdrowicielki. Kuchnia bazująca na spuściźnie świętej prócz dostarczania nam walorów smakowych ma także na celu uchronić nas przed rozmaitymi chorobami, przynosząc dobre samopoczucie, zdrowie i radość. Jest to możliwe nie tylko dzięki temu, że oparta jest na zdrowych, naturalnych produktach, pozbawionych konserwantów i chemicznych „ulepszaczy”, ale także przez to, że przepisy skomponowane są zgodnie z unikalną wizją zdrowia świętej Hildegardy, kładącą nacisk na wewnętrzną równowagę i viriditas, czyli uzdrawiającą siłę natury.

W książce znajdziecie:

– najróżniejsze przepisy i receptury łatwe w przygotowaniu
– przejrzyste listy produktów (powszechnie dostępnych)
– praktyczne wskazówki dotyczące przechowywania zapasów
– niezbędną dawkę wiedzy o kuchni św. Hildegardy
– przydatne ilustracje
 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.