17. Targi Książki w Krakowie

17. Targi Książki w Krakowie
Spotkania dla wystawców – 17. Targi Książki w Krakowie

1.    Gala wręczenia Nagrody im. Jana Długosza
24.10. godz. 20:00

Teatr im. J. Słowackiego, pl. Św. Ducha 1
W programie koncert: OLO WALICKI KASZËBË II
Wstęp wyłącznie za zaproszeniami, każdemu wystawcy przysługuje jedno dwuosobowe zaproszenie.
 
2.    Wieczorne spotkanie dla wystawców                                   
25.10. godz. 21:00     
                                                          
Forty Kleparz, ul. Kamienna 2-4
W imieniu Targów w Krakowie, organizatora Targów Książki oraz Klubu Muzycznego Forty Kleparz serdecznie zapraszamy wszystkich Wystawców na wyjątkowy wieczór przy grillu w Klubie Muzycznym Forty Kleparz. Podczas spotkania będziecie Państwo mieli okazję zobaczyć Prezentację, przygotowaną przez Panią Prezes Grażynę Grabowską, poświęconą naszej nowej siedzibie – EXPO Kraków.
Wstęp wyłącznie za zaproszeniami. Każdej wystawiającej się na Targach Książki firmie przysługuje jedno dwuosobowe zaproszenie.
 
3.    MOCAK
od 18.10.
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK), ul. Lipowa 4

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie zaprasza na 30. wystawę Rady Europy „Potrzeba wolności. Sztuka europejska po 1945 roku”. Zostaną zaprezentowane prace 47 artystów z 17 krajów, a wśród nich między innymi: Marina Abramović, Mirosław Bałka, Cristina Lucas, Yves Klein. Wystawa otwarta od 18 października.
MOCAK zaprasza również wszystkich Wystawców 17. Targów Książki w Krakowie na następujący wystawy czasowe: Erwin Wurm „Good Boy”, Josef Dabernig „14 filmów”, Krystyna Piotrowska „Jej włosy”, Marta Deskur, Manju Pavadai „If You Shoot One of Them”, Hryniuk / Koszewnik / Łazarczyk / Olszewski / Polska / Rudzin Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.
Więcej o wystawach: http://www.mocak.pl/zapowiedzi
Bezpłatny wstęp w dniach 24-31 października 2013 r., za okazaniem w Kasie/Recepcji Muzeum Identyfikatora Wystawcy.
 
4.    Spektakle w Teatrze J. Słowackiego
Teatr im. J. Słowackiego , pl.  Św. Ducha 1

Wszyscy Wystawcy mają możliwość zakupu biletów normalnych w cenie biletów ulgowych na wybrane spektakle: „Karnawał czyli pierwsza żona Adama” 26 i 27 października, „Kordian” w dniach  5 i 6 listopada oraz „Maskarada” w dniach 14 i 15 listopada 2013 r. Warunkiem zakupu będzie okazanie w Kasie Teatru Identyfikatora Wystawcy 17. Targów Książki w Krakowie.
 
5.    Wieczorne zwiedzanie
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA

Zaprasza wystawców tegorocznej Edycji Targów Książki w Krakowie na wieczorne oprowadzanie: Wystawa „Gdzie są niegdysiejsze śniegi. Obiekty i archiwalia ze zbiorów Cricoteki”, w piątek 25 października 2013 r., od godz. 19.00 do 20.00. Uprzejmie prosimy o kontakt mailowy:  news@cricoteka.pl 
Każdy z wystawców 17. edycji Targów Książki w Krakowie, może również odwiedzić wystawę indywidualnie, po okazaniu Identyfikatora Wystawcy w czasie trwania Targów (24-27 października 2013 r.)  oraz w dniach 28-29.10. 2013 r. Zapraszamy!
 
6.    Wieczorne zwiedzanie Muzeum Narodowego w Krakowie
25.10. godz. 19:00-20:30

Muzeum Narodowe w Krakowie bardzo serdecznie zaprasza wystawców 17. Targów Książki na wieczorne zwiedzanie Muzeum w dniu 25 października 2013. Od godziny 19.00 do 20.30 zapraszamy do Kamienicy Szołayskich, Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie, na wystawę „Zawsze Młoda! Polska sztuka około 1900”, pokazującą 300 dzieł sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku. Trwająca rok wystawa jest okazją do obcowania z pracami najwybitniejszych twórców epoki: Olgi Boznańskiej, Juliana Fałata, Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera, Leona Wyczółkowskiego i Stanisława Wyspiańskiego. Po wystawie oprowadzi Państwa kurator wystawy Krystyna Kulig-Janarek.
W tym samym budynku czeka na Państwa wystawa „Szuflada Szymborskiej” jest rodzajem scenografii, trójwymiarowego kolażu, w którym przedmioty należące do Poetki zderzone są z cytatami z twórczości, fotografiami osób, rzeczy i miejsc. Prowadzą one widza w jej prywatny świat poetyckiej wyobraźni i intelektualnych inspiracji. Ciekawym przedmiotem w „Szufladzie” jest zaprojektowana przez Noblistkę komoda, w której przechowywała m.in. fotografie. Jak ważny był to dla niej mebel, świadczy wiersz Możliwości, w którym Poetka wyznaje: „wolę szuflady” – stąd tytuł wystawy. Komoda na wystawie jest ukryta za drzwiami i można ją oglądać tylko przez wizjer.
Prosimy o potwierdzenie przybycia najpóźniej do godz. 13.00 w dniu 24 października na stoisku Muzeum Narodowego w Krakowie nr P-16 lub mailem na adres: iparzynska@muzeum.krakow.pl   lub sms-em: na  nr 601864828.
 
7.    Zwiedzanie Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzwuskiego
24.10.–27.10.  środa – piątek 11:00 – 18:00/ sobota – niedziela 10:00 – 15:30

Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie przy ul. Józefitów 16 Serdecznie zaprasza na bezpłatne zwiedzanie. Codziennie w trakcie trwania Targów można zwiedzać wystawę Światło-czułe świadectwo. Skarb z Limanowej, Fotografie Klementyny Zubrzyckiej Bączkowskiej. Wystawa jest prezentacją kilkuset, z liczącego około dwóch tysięcy wizerunków fotograficznego archiwum Klementyny Zubrzyckiej – Bączkowskiej. Kolekcja stanowi unikatowe świadectwo wciąż aktualnej i na nowo interpretowanej fotografii amatorskiej, traktowanej nie tylko jako prywatne hobby, ale również element tworzącej się wówczas nowoczesnej rzeczywistości. W przeciwieństwie jednak do typowej dla tego nurtu „fotografii codzienności”, przedstawienia rejestrowane przez Klementynę Zubrzycką – Bączkowską na ogół nie były przypadkowymi rejestracjami, ale starannie wybranymi aranżowanymi ujęciami. Fotografia zostaje użyta przede wszystkim jako niekonwencjonalne narzędzie dla kreacji.
Można również obejrzeć stałą ekspozycję Muzeum i pokaz  „Kresy w starej fotografii”. Pytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres: promocja@mhf.krakow.pl
 
 

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.