Książkobus Media Rodzina w województwie warmińsko-mazurskim

Książkobus Media Rodzina w województwie warmińsko-mazurskim
Książkobus Media Rodzina w województwie warmińsko-mazurskim

Za nami kolejna odsłona akcji KSIĄŻKOBUS zorganizowanej przez wydawnictwo Media Rodzina tym razem wspólnie z Książnicą Polską i Fundacją LOTTO Milion Marzeń.

Od 30 września do 4 października Książkobus odwiedził 13 miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim: Olsztyn, Szczytno, Nidzicę, Działdowo, Iławę, Ostródę, Morąg, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Korsze, Kętrzyn, Giżycko i Mrągowo.

Akcja, której celem było popularyzowanie czytelnictwa, skierowana była głównie do najmłodszych czytelników. W każdej miejscowości Książkobus witały miejskie biblioteki oraz uczniowie szkół podstawowych. Wizycie towarzyszyły atrakcje: kolorowe przebrania, wspólne czytanie książek, konkursy z nagrodami, zdjęcia z Panem Kuleczką. Gry i zabawy z bohaterami literackimi to świetny sposób na to, by pokochać książki od najmłodszych lat.

Książkobus przywiózł dzieciom i bibliotekom, które przyłączyły się do akcji, publikacje wydane przez Media Rodzina. Łącznie dostarczyliśmy do miejscowości aż 7228 książek!
Dziękując wszystkim uczestnikom za udział, pragniemy wyrazić szczególną wdzięczność Książnicy Polskiej i Fundacji LOTTO Milion Marzeń, bez których Książkobus nie wyruszyłby w trasę.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.