Kolejny thriller bestsellerowego duetu Douglasa Prestona i Lincolna Childa

Kolejny thriller bestsellerowego duetu Douglasa Prestona i Lincolna Childa
Genialny oszust powraca!

Ciąg dalszy emocjonującego thrillera

„Trup Gideona” to kolejna książka mistrzowskiego duetu pisarskiego w składzie Douglas Preston i Lincoln Child. Powieść ukazała się 8 maja nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Gideon Crew, główny bohater książki „Trup Gideona” to  błyskotliwy oszust, wysokiej klasy włamywacz i genialny umysł. Tym razem jego przeciwnikiem jest szalony naukowiec, specjalizujący się w badaniach nad bronią nuklearną i przetrzymujący w charakterze zakładników Bogu ducha winną rodzinę z Queensu. Tym samym stawia on na nogi wszystkie służby policyjne i doprowadza do wielogodzinnego impasu. Pióropusz radioaktywnych cząstek nad jedną z dzielnic Nowego Jorku prowadzi śledczych do opuszczonego magazynu kolejowego, gdzie najprawdopodobniej ktoś niedawno konstruował bombę atomową. Dalsza analiza dowodów wskazuje, że już wkrótce dojdzie do niewyobrażalnej apokalipsy: za dziesięć dni w rezultacie nuklearnego ataku terrorystycznego Nowy Jork wyparuje z powierzchni Ziemi.

W tym krótkim czasie Gideon Crew podąża tropem tajemniczej komórki terrorystycznej od przedmieść Nowego Jorku po górzyste bezludzia Nowego Meksyku i przy okazji odkrywa, że koniec może być o wiele straszniejszy niż archetypiczny Armagedon.

Książka „Trup Gideona” jest kontynuacją powieści „Miecz Gideona”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa G+J Książki w kwietniu 2012 roku.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.