Niezwykłe życie, zwykłej kobiety – Sarah Obama o życiu swojej rodziny!

Niezwykłe życie, zwykłej kobiety – Sarah Obama o życiu swojej rodziny!
 
 
Biografia babci Baracka Obamy
„Mama Sarah Obama. Nasze marzenia i korzenie” to książka autorstwa dziennikarki Daphne Barak, opowiadająca historię kobiety urodzonej w Kenii, której wnuk został prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Sarah Obama to osoba związana w szczególny sposób z jednym z najbardziej niezwykłych wydarzeń naszych czasów – wygraniem wyborów prezydenckich w USA przez polityka pochodzenia afroamerykańskiego. Choć babcia Baracka Obamy marzyła o zdobyciu wykształcenia, nie zostało jej to dane. Zadbała zatem, by to syn zrealizował jej marzenie. Zwieńczeniem tych pragnień stała się zaś kariera jej wnuka.
Podczas kampanii wyborczej przeciwnicy oskarżali Baracka Obamę o pomijanie niewygodnych faktów z historii rodziny bądź o ich przeinaczanie. Mama Sarah opowiada w tej książce o dziedzictwie rodziny i ukochanego wnuka, tym samym rozprawiając się z przeszłością raz na zawsze.
W rozmowach z autorką książki Daphne Barak, Sarah Obama szczegółowo przedstawia religijne aspekty życia trzech ostatnich pokoleń w jej rodzinie. Opowiada o ojcu Baracka Obamy – inteligentnym i błyskotliwym mężczyźnie, który podzielał jej marzenia i był bliski ich realizacji. Po raz pierwszy ujawnia treść korespondencji z mężem oraz rodzicami Any, matki Baracka. Opisuje kontakty, jakie w dzieciństwie wnuka utrzymywała z nim i jego matką. Relacjonuje szczególną więź łączącą ją z wnukiem i wspomina spotkania, o które prosił w przełomowych chwilach życia lub przed podjęciem ważkich decyzji.
Opowieść Sarah Obamy nie ogranicza się tylko do sagi rodzinnej. Bohaterka wspomina niezwykłe wydarzenia związane m.in. z osobami Muammara Kaddafiego, Teddy’ego Kennedy’ego, George’a Busha czy konfliktem w Darfurze.
O autorce:
Daphne Barak przeprowadzała wywiady z wieloma sławnymi osobistościami, począwszy od muzyków i hollywoodzkich gwiazd, jak Johnny Depp, po światowej rangi polityków, takich jak Hillary Clinton czy Nelson Mandela.
Daphne współpracuje z licznymi światowymi mediami. Jest m.in. autorką książki „Ratując Amy”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa G+J Książki w 2011 roku.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.