Thriller bestsellerowej autorki. Zagadka brutalnej zbrodni

Thriller bestsellerowej autorki. Zagadka brutalnej zbrodni
Wydawnictwo G+J Książki poleca
 

 

 
„Ostre przedmioty” to pierwsza powieść Gillian Flynn, która nigdy wcześniej nie była wydawana w Polsce. Bestseller nagrodzony w najważniejszych konkursach literackich na świecie ukazał się na rynku 19 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Główna bohaterka powieści, Camille Preaker, po krótkim pobycie w klinice psychiatrycznej wróciła do pracy reporterki. Pierwsze zlecenie, jakie dostała, to artykuł o tajemniczych zabójstwach dwóch małych dziewczynek w jej rodzinnym miasteczku.
Przez ostatnie dwanaście lat, odkąd opuściła dom, Camille rzadko rozmawiała ze swoją neurotyczną matką i nieznaną bliżej przyrodnią siostrą – śliczną trzynastolatką trzymającą w garści całe miasteczko. Z niechęcią wraca do rodzinnej wiktoriańskiej rezydencji, gdzie zaczyna ją prześladować wspomnienie tragedii z dzieciństwa.
Błyskotliwa reporterka stara się odkryć prawdę o brutalnych zbrodniach i zaczyna mocno identyfikować się z małymi ofiarami. Wszystkie tropy prowadzą jednak w ślepą uliczkę i zmuszają Camille do rozwikłania zagadki własnej przeszłości, której stawia czoło.
Dotychczas nakładem Wydawnictwa G+J Książki ukazały się dwie powieści Gillian Flynn: „Mroczny zakątek” w styczniu 2011 r. i „Zaginiona dziewczyna”  w marcu 2013 r.

O autorce:
Gillian Flynn pochodzi z Kansas City. Jest córką profesora akademii filmowej i nauczycielki czytania. W ślad za rodzinnymi wzorcami wybrała pracę krytyka telewizyjnego i recenzowała filmy dla magazynu „Entertainment Weekly”.  Gillian jest absolwentką Uniwersytetu Stanu Kansas i posiada tytuł magistra dziennikarstwa zdobyty na Uniwersytecie Northwestern.  Zadebiutowała powieścią „Ostre przedmioty”, którą obsypano najważniejszymi nagrodami literackimi na świecie i znakomitymi recenzjami. Kolejna książka „Mroczny Zakątek” była bestsellerem „New York Timesa”. Trafiła do finału Ian Fleming Steel Dagger Award oraz na listę najlepszych książek 2009 roku „Publishers Weekly”, „New Yorkera” i „Chicago Tribune”. Gillan Flynn uhonorowano prestiżową Quill Award za najlepszy thriller roku.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.