Pogoda skłania do czytania…

Pogoda skłania do czytania…
Oficyna Wydawnicza Impuls nie zwalnia tempa. Kolejny miesiąc – kolejne, długo wyczekiwane premiery i literatura zdolna zaspokoić najwybredniejsze gusta.
 
Osoby poszukujące wiedzy z dziedzin pedagogiki, socjologii, psychologii i wielu pokrewnych mają u nas przyjazną przystań. Postój, refleksja i zaduma  są jak najbardziej wskazane! Zwłaszcza, że pogoda nas nie rozpieszcza. Chłodną aurę warto wykorzystać na czas z dobrą książką.
 
Miesiące wytężonej pracy autorów zaowocowały publikacjami wyjątkowymi na polskim rynku wydawniczym, zarówno ze względu na pionierską tematykę, jak również, rzetelne wykonanie, poparte licznymi badaniami, obserwacjami, akademickim podejściem na najwyższym poziomie.  Zachęcamy do lektury impulsowych nowości.  

.   Perfumy
 
 
 
Beata Hoffmann, jedna z najciekawszych badaczek współczesnej socjologii polskiej, pisze o tym jak zapachy wpływają na ludzkie zachowanie i myślenie. Zastanawia się, w jaki sposób aromaty wpływają na nasze życie codzienne, w jaki sposób odcisnęły swój piętno na tradycji.
 
Książkę rozpoczynają rozważania nad rolą zmysłu powonienia w życiu człowieka, a kończą spostrzeżenia dotyczące znaczenia pachnideł w życiu jednostek, grup społecznych i w kulturze. Tym samym uświadamiają, że niewielki szklany flakon wypełniony płynem to nie tylko buteleczka perfum, ale też ważny element kultury.
 
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.