Etiopia i Borneo oczami znanej podróżniczki

Etiopia i Borneo oczami znanej podróżniczki
Martyna Wojciechowska na krańcach świata

Etiopia i Borneo oczami znanej podróżniczki

Martyna Wojciechowska w serii książek „Kobieta na krańcu świata” opowiada o niezwykłych kobietach, które spotyka i poznaje podczas swoich podróży. Relacja z wypraw na Borneo i do Etiopii ukaże się 23 stycznia nakładem wydawnictwa G+J Książki.

Etiopia to jeden z najbardziej fascynujących krajów świata. Można się tu poczuć jak w niebie odwiedzając wykute w skałach wspaniałe kościoły Lalibeli spowite mistyczną aurą, okrzyknięte 8. cudem świata. Albo zejść do piekła i przeżyć oddech ziejącej ogniem, bulgocącej lawą pustyni Danakil, najgorętszego miejsce na naszej planecie. Jest ona wreszcie ojczyzną kawy, bez której nie wyobrażam już sobie, podobnie jak zapewne i wy, udanego początku dni – pisze Martyna Wojciechowska.

Z kolei Borneo to królestwo orangutanów, bodaj najłagodniejszych i najpiękniejszych małp świata. Od ludzi różni je jedynie 3 proc DNA, ale pod względem analizy zachowań jesteśmy niemal identyczni. Szkoda tylko, że tych naszych bliskich krewnych wśród zwierząt nie traktujemy jak członków rodziny  – relacjonuje autorka.

Te dwie niezwykłe podróże zostały opisane w książkach „Borneo. Kobieta na krańcu świata” oraz „Etiopia. Kobieta na krańcu świata”.
W ramach serii „Kobieta na krańcu świata” ukazały się już relacje z wypraw Martyny Wojciechowskiej do: Argentyny, Boliwii, Wenezueli, Namibii, , Kambodży, Wietnamu, Kenii oraz na Zanzibar.

O autorce:
Martyna Wojciechowska
– dziennikarka i podróżniczka. Redaktor naczelna magazynów National Geographic Polska, NG Traveler oraz Kaleidoscope. Od 1998 roku jest związana z telewizją TVN m.in  cykle popularnych reportaży Kobieta na krańcu świata.. Autorka książek Przesunąć Horyzont, Misja Everest, Etiopia. Ale czat!,  Kobieta na krańcu świata (3 części), Automaniaczka. Od rometa do rajdu Dakar, Zapiski (pod)różne oraz Rok inspirujących podróży, czyli kalendarz wg Martyny Wojciechowskiej. Za drugą część książki Kobieta na krańcu świata uhonorowana została prestiżową nagrodą Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera..
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.