"Kochanica Francuza" od 22 stycznia w księgarniach

"Kochanica Francuza" od 22 stycznia w księgarniach
Już 22 stycznia do księgarń trafi Kochanica Francuza najbardziej znana powieść angielskiego pisarza Johna Fowlesa – teraz w nowej szacie graficznej!

Na podstawie tej powieści w latach 80-siątych powstał film pod tym samym tytułem. Scenariusz do niego napisał noblista Harold Pinter, a zagrali w nim Meryl Streep i Jeremy Irons.

Książka z pozoru nawiązuje do tradycji dziewiętnastowiecznego romansu, na każdym kroku jednak demaskuje jego stereotyp. Jest to historia zamożnego arystokraty, który rzuca narzeczoną i wiąże się z kobietą o wątpliwej reputacji. Ta banalna, jak się początkowo zdaje, opowieść przemienia się w pełną nieoczekiwanych zwrotów finezyjną zabawę literacką, z mnóstwem aluzji i przemyśleń nawiązujących wprost do naszej teraźniejszości.

„Cudowna powieść. Głęboko przemyślana, z detalami opowiedziana historia buntu przeciwko społecznym konwenansom, które przybierają postać tyranii”.

„Daily Mail”

John Fowles (1926-2005) to jeden z najbardziej interesujących pisarzy angielskich. Międzynarodową sławę zyskał już debiutancką powieścią Kolekcjoner, a jego pozycję ugruntowały kolejne, m.in. Mag, Daniel Martin, Mantissa i Kochanica Francuza właśnie.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.