Prawda stanie się Legendą

Prawda stanie się Legendą
Prawda stanie się Legendą
 

Legenda. Rebeliant
Autor: Marie Lu
Tłumaczenie: Marcin Mortka

Recenzje:
 „Debiut Lu to przebój!” – Starred Publisher’s Weekly Review
„Legenda nie tylko przetrwa szum medialny, ona na niego zasługuje” – The New York Times Book Review
„Legenda to wciągająca i ekscytująca powieść dla każdego czytelnika” – Los Angeles Times
„Dystopijna powieść Lu już stała się legendą” – USA Today

„Urzekli mnie główni bohaterowie – June oraz Day – z którymi przez sześć tygodni włóczyłem po świecie „Rebelianta”. Wreszcie wędrówka dobiegła końca i mogę śmiało rzec, że stałem się ich fanem.” – Marcin Mortka, pisarz i tłumacz
“Wciągająca opowieść o dwojgu cudownych dzieci bezwzględnego świata, w którym ludzkie życie i godność są najsłabszą walutą. Wartka akcja. Pilnie strzeżone sekrety. Przyjaźń i miłość. Nienawiść i zemsta. I jeszcze więcej akcji. Czy można chcieć więcej?” – Marta Kisiel, autorka “Dożywocia”.

„Z czystym sumieniem polecam książkę każdemu czytelnikowi, który szuka powieści inteligentnej, smakowitej i bogatej, w której chodzi o coś więcej, niż posiadanie chłopaka i wzdychania w szkolnej ławie. Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg!” – Aneta Jadowska, autorka „Złodzieja dusz”

Dane techniczne:
Format: 14,5 x 20,5 cm
Liczba stron: 304
Oprawa miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-265-0466-2
Termin wydania: 7 listopada
Cena: 29,90

Facebook:
http://www.facebook.com/LegendaTrylogia

OPIS:
Mroczna przyszłość, w której nic nie jest takie, jak się wydaje.
Dwa odmienne światy, i dwoje młodych bohaterów, którzy stają w walce przeciwko sobie.
Piętnastoletnia June – geniusz militarny kontra jej rówieśnik Day – nieuchwytny przestępca.
Ich ścieżki krzyżują się. Rozpoczyna się wyścig na śmierć i życie.

Republika, miejsce niegdyś znane jako zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, jest uwikłana w wieczną wojnę ze swymi sąsiadami, Koloniami.

Piętnastoletnia June, urodzona w elitarnej rodzinie w jednej z najbogatszych dzielnic Republiki, jest wojskowym geniuszem. Posłuszna, pełna pasji i oddana ojczyźnie, jest wychowywana na przyszłą gwiazdę najwyższych kręgów Republiki.

Również piętnastoletni Day, urodzony w slumsach sektora Lake, jest najbardziej poszukiwanym przestępcą Republiki, ale kierujące nim motywy wcale nie są tak podłe jak by się mogło wydawać.

Pochodzący z dwóch różnych światów June i Day nie mają powodu, by się spotkać, aż pewnego dnia brat June, Metias, pada ofiarą morderstwa, a Day staje się głównym podejrzanym. Wciągnięty w śmiertelną zabawę w kotka i myszkę, Day ucieka, próbując jednocześnie uratować swą rodzinę, a June desperacko usiłuje pomścić śmierć brata.

Zbieg okoliczności sprawia, iż oboje odkrywają prawdę o wydarzeniach, przez które połączyły się ich losy. Dowiadują się też, że ich ojczyzna gotowa jest sięgnąć po wszelkie dostępne środki, by zataić sekrety.

Oszałamiająca pierwsza powieść Marie Lu, pełna akcji, napięcia i romansu,  bez wątpienia wciągnie i poruszy każdego czytelnika.

AUTORKA:

Marie Lu – niegdyś dyrektor artystyczny firmy zajmującej się tworzeniem gier komputerowych „Online Alchemy”, właścicielka marki „Fuzz Academy”, obecnie autorka dystopijnych powieści.
Powieść „Legend” – pierwszy tom trylogii – Marie Lu napisała pod wpływem Wiktora Hugo. Pewnego dnia, oglądając ekranizację „Nędzników”, zaczęła zastanawiać się nad relacją między znanym kryminalistą, a detektywem. W ten sposób narodziła się June i Day oraz ich historia oparta na tej relacji.
Strona Autorki: www.marielu.org
Kolejne tomy trylogii – „Legenda. Wybraniec” i „Legenda. Patriota” – w przygotowaniu.

Marcin Mortka (tłumacz) – jest pisarzem i tłumaczem związanym z wydawnictwem Fabryka Słów. Do tej pory wydawał głównie fantastykę o podłożu historycznym. Dla Fabryki Słów napisał ponad 10 powieści.
Dla Zielonej Sowy napisał: „Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu”.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.