Długo wyczekiwany II tom powieści szpiegowskiej już od 7 listopada w księgarniach

Długo wyczekiwany II tom powieści szpiegowskiej już od 7 listopada w księgarniach
Długo wyczekiwany II tom powieści szpiegowskiej już od 7 listopada w księgarniach!

Książka „Niewierni” Vincenta V. Severskiego ukaże się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

Niewierni to tętniący napięciem wielowątkowy thriller, w którym powracają bohaterowie Nielegalnych.

Autor, były oficer wywiadu, stworzył pasjonującą opowieść inspirowaną autentycznymi wydarzeniami.
Agenci polskiego wywiadu z zespołu Konrada Wolskiego wpadają na trop tajemniczego spotkania w hotelu Marriott. Nie podejrzewają, że wydarzenie to postawi na nogi służby wywiadowcze wielkich mocarstw. Nowe zagrożenie terrorystyczne uruchamia lawinę wydarzeń od Jemenu po Irlandię.
Nieuchwytny Safir as-Salam, polski terrorysta w szeregach Al-Kaidy jest gotowy do decydującego starcia. Wszystkie tropy prowadzą do Szwecji, gdzie uwagę służb zaprząta genialny haker antyglobalista…

Vincent V. Severski – pseudonim literacki pułkownika polskiego wywiadu. Przez wiele lat pracował poza granicami kraju pod przybraną tożsamością. Zajmował jedno z najwyższych stanowisk kierowniczych w Agencji Wywiadu. Odszedł ze służby  w 2007 roku. Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez najwyższe władze RP, uhonorowany Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.

Nie dowiecie się, co z tej historii zdarzyło się naprawdę. Nie dowiecie się, które z opisanych postaci są prawdziwe. Były oficer wywiadu tego wam zdradzić nie może, Ale COŚ zdarzyło się naprawdę, KTOŚ jest prawdziwy. Polska powieść sensacyjna zyskała autora, który nie tylko wie, o czym pisze. Severski zdradził kiedyś, że po przeczytaniu Millenium Larssona doszedł do wniosku, że skoro Larsson, którego poznał, potrafił tak pisać, to on potrafi co najmniej tak dobrze. Nie pomylił się.
Miłada Jędrysik, była korespondentka wojenna Gazety Wyborczej

Wiele lat czekaliśmy na pierwszą polską powieść sensacyjną osadzoną w realiach naszej geopolityki. I doczekaliśmy się znakomitej powieści Nielegalni. Drugi tom tej sensacyjno-szpiegowskiej trylogii – Niewierni – jeszcze lepiej porusza się w obszarze naszych polskich lęków i marzeń. Marzeń, aby polski wywiad po raz pierwszy od czasów sławnej enigmy wziął udział w operacji ratującej Europę przez śmiertelnym zagrożeniem. Jesteśmy świadkami narodzin nowej polskiej powieści sensacyjnej najwyższego formatu.
Wiktor Ostrowski, Matras SA

V. Severski przeszedł tutaj sam siebie. Druga jego książka jest jeszcze lepsza niż pierwsza. Znakomity warsztat, trzymające w napięciu sceny, zwłaszcza te, w których czarny bohater wyplątuje się z matni. Żal mi jednak czytelników. Wielu z nich będzie miało przy lekturze zarwane noce. Ale warto!
Tomasz Walat, „Polityka”

Kilka słów od autora.

Pułkownik Vincent Severski odszedł z wywiadu kilka lat temu, po blisko 30-letniej karierze. Należał do grupy wybijających się oficerów, którzy nadawali się praktycznie do każdej operacji wywiadowczej. Wybitnie inteligentny, pomysłowy, odważny i nietuzinkowy w swych
propozycjach. Nie lubił ludzi powierzchownych. Cenił zawodowość. Książki jego oparte są na prawdziwych wydarzeniach, ale z oczywistych powodów mocno zbeletryzowanych. Powieść „Nielegalni” była jego udanym debiutem pisarskim.

gen. Gromosław Czempiński

„Nielegalni” to pierwszy polski thriller szpiegowsko-polityczny. Porusza swoją autentycznością i dynamiką. Imponuje bogactwem zdarzeń i niezwykłych, bardzo prawdziwych postaci. Bogate doświadczenie wywiadowcze autora i pisarski talent dały niezwykły efekt w postaci niepowtarzalnej powieści, która śmiało może konkurować ze światowymi dziełami tego gatunku.
gen. Marek Dukaczewski

Służby specjalne kilku krajów tropią terrorystów przygotowujących kolejny zamach. Zamach, jakiego jeszcze nie było. Zamach, który może na kolejne lata zmienić losy świata. Zamach jeszcze bardziej spektakularny niż atak na WTC z 11 września.
Hekatomba ofiar, triumf terrorystów. Czy to możliwe? Prawdopodobne? Oczywiście. Czytelnik powieści Severskiego musi cały czas pamiętać, że czyta o tym, co (być może) zdarzyło się NAPRAWDĘ.
A w tle wojny służb, międzynarodowe interesy, zawiedziona miłość, zemsta i śmierć. Słowem wszystko, co potrzeba, by nazwać „Niewiernych” rasową powieścią szpiegowską, od której nie sposób się oderwać. Severski, były szpieg z 30-letnim stażem, autor „Niewiernych” i „Nielegalnych” (swojego debiutu literackiego), już okrzyknięty został polskim Larssonem. To nie tylko marketingowy chwyt. Różnica polega na tym, że Larsson wszystko, co napisał, wymyślił. Severski pisze o tym, co przeżył. Okazuje się, że prawda bywa ciekawsza od fikcji, a życie pisze nieprawdopodobne scenariusze.
Kuba Stachowiak, Superwizjer TVN

Białoruskie wątki „Nielegalnych” są mocno obsadzone w realiach panujących w tym kraju, co zdradza rzeczywistą wiedzę autora o tamtejszych służbach specjalnych i ich obecnym stanie.
Andrzej Poczobut, dziennikarz

PATRONI MEDIALNI:

 
Więcej na stronie www.czarnaowca.pl
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.