Animal Planet – twórz, odkrywaj, ucz się, poznawaj

Animal Planet – twórz, odkrywaj, ucz się, poznawaj
ANIMAL PLANET – twórz, odkrywaj, ucz się, poznawaj
 
 

Popularnonaukowy miesięcznik dla miłośników zwierząt „Animal Planet” poszerza portfolio czasopism Wydawnictwa Egmont! Pismo skierowane jest do dzieci w wieku 6-12 lat, ale nie tylko. Pierwszy numer pojawi się na rynku już 25 stycznia. Wydanie wspiera kampania promocyjna.

Bohaterowie magazynu są mieszkańcami różnych zakątków świata, ale wśród nich nie zabraknie również domowych ulubieńców. Gazeta ma za zadanie przybliżyć dzieciom świat natury i środowisko w jakim żyją zwierzęta oraz zaangażować najmłodszych do poznawania otoczenia. Podział każdego numeru na stałe rubryki ułatwia dotarcie do ulubionych informacji, ciekawostek czy zadań. Wśród nich będą: Twórz, Odkrywaj, Ucz się i Poznawaj.

Zadania, łączące umiejętności logicznego myślenia, sprawdzające spostrzegawczość i wiedzę z zakresu świata zwierząt (eksperymenty, krzyżówki, puzzle, zagadki, quizy) znajdą się na stronach Twórz. W sekcji Odkrywaj będą ciekawostki dotyczące zwierząt z całego świata, czy interesujące miejsca, które warto odwiedzić. Rubryka Ucz się zawiera oryginalne i przystępnie podane informacje dotyczące różnych gatunków zwierząt, ich środowiska i zwyczajów. Natomiast artykuły przedstawiające osoby, którym nie obcy jest los zwierząt, listy czytelników, czy zdjęcia ich zwierzaków znajdą się na stronach Poznawaj!

Animal Planet łączy świat ludzi i zwierząt, a wszystko to na najwyższym poziomie okraszone dobrej jakości zdjęciami zwierzaków z całego świata! W numerze pierwszym dodatkowo atrakcyjny prezent – naklejki. Na rynku czasopismo będzie dostępne od 25 stycznia 2012 r., a cena egzemplarza wyniesie 5,99 zł. Pismo ukaże się w nakładzie 50 000 egzemplarzy. Wprowadzenie magazynu przez Egmont wsparte jest kampanią telewizyjną na kanałach TVP, TV Puls, Animal Planet, Disney XD, Disney Channel, teleTOON+, Cartoon Network, Nickelodeon, oraz reklamą w tytułach własnych wydawnictwa.

Lektura czasopisma ma za zadanie z młodych odbiorców uczynić ekspertów w niezwykłej dziedzinie wiedzy, jaką jest fauna naszej planety. Wkrótce pod marką Edukacyjny Egmont pojawią się również książki Animal Planet. Wśród nich m.in. Niezwykłe wędrówki, seria tytułów Niepojęty świat zwierząt, Czy mnie znasz?, a także Życie dzikich zwierząt.

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.