Nowy numer Frondy

Nowy numer Frondy
Już jest!
Fronda nr 61
Temat numeru:
Życie seksualne katolików, a w nim:

Ksiądz Robert Skrzypczak
O tym, że małżeństwo nie powinno być traktowane jako kategoria typu B, gdyż jest tak samo jak kapłaństwo  drogą realizacji osoby przez dar z samej siebie. O tym, że świeccy żyjący w małżeństwie, nie powinni być traktowani jakby żyli w pojedynkę, i w dodatku w celibacie.

Rozmowa z Gabriele Kuby, w której mówi, dlaczego nie powinniśmy naśladować państw zachodnich w promowaniu edukacji seksualnej oraz bronić się przed naciskami UE nastawionymi na zrównanie związków homoseksualnych z normalnymi małżeństwami.

Arcybiskup Francisco Javier  Martínez w artykule Przezwyciężyć rozum seksualny poszukuje teologicznego i filozoficznego uzasadnienia życia chrześcijańskiego we współczesnym świecie.

Tomasz Rowiński w artykule O wyższości własnej chwały nad prawdą, albo rządzą nami bękarty Dantego zwraca uwagę na problem dzisiejszych polityków. Autor próbuje zrozumieć w jaki sposób można twierdzić, że jest się katolickim politykiem, a równocześnie wzmacniać interpretację prawa aborcyjnego.

Kapitalizm 3.0 według Benedykta XVI
to rozwinięcie wypowiedź papieża odnośnie obecnego kryzysu ekonomicznego. Ojciec Święty mówi, że etyka jest integralną częścią ekonomii, a najwyższą wartością ekonomiczną nie jest dochód, lecz osoba ludzka i jej godność.

I wiele innych….


 

Kategorie: Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.