6 lipca br. trafiła do księgarń najnowsza powieść Chelsea Quinn Yarbro pt. Mroczne klejnoty.

6 lipca br. trafiła do księgarń najnowsza powieść Chelsea Quinn Yarbro pt. Mroczne klejnoty.
Miłośnicy horroru i powieści historycznej powinni być usatysfakcjonowani, a dodatkową atrakcją dla nich będą zawarte w powieści wątki polskie.
 
 
Król Polski Stefan Batory wysyła na dwór cara Iwana Groźnego zaufanego wysłannika, Ferenca Rakoczego, hrabiego Saint-Germain. Towarzyszy mu grupka jezuitów, której przewodzi ojciec Pogner, pałający tak wielką niechęcią do hrabiego, że nie cofnie się przed niczym, by go pognębić. Aby polskie poselstwo mogło zyskać pomoc Moskwy w wojnie z Turcją Rakoczy musi sprostać nie tylko biegłym w swej sztuce intrygantom, od których roi się w otoczeniu cara, ale i stawić czoło wielu innym niebezpieczeństwom, z jakimi nie zetknął się jeszcze w swej trwającej ponad trzy tysiące lat egzystencji. Tu spotyka także niezwykłej urody kobietę, dla której traci głowę i serce.

 

Chelsea Quinn Yarbro jest jedną z najbardziej znanych autorek horrorów. Wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród Edgar, World Fantasty i Bram Stoker. Jako pierwsza kobieta była przewodniczącą Horror Writers Association. Sławę zyskała dzięki cyklowi o hrabim Saint-Germain. REBIS opublikował dotychczas następujące tomy z tego cyklu: Hotel Transylvania, Pałac oraz Krwawe igrzyska.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.