Przygody Asteriksa w nowej szacie graficznej

Przygody Asteriksa w nowej szacie graficznej
Wyprawa dookoła Galii, Album 4
Asteriks i Normanowie, Album 9

Przygody Asteriksa w NOWEJ szacie graficznej

Wydawnictwo Egmont rozpoczęło reedycję albumów Asteriksa w kwietniu br. Jest to edycja wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy ukazują się tomy, w których poprawiono lub zmieniono kolory plansz. W przypadku niektórych albumów odświeżono również okładki.

Do księgarń trafiły właśnie 2 albumy w nowej kolorystyce: Wyprawa dookoła Galii i Asteriks i Normanowie. Natomiast już w kwietniu ukazały się 4 albumy z koklekcji: Asteriks i złoty sierp, Asteriks gladiator, Asteriks u Brytów oraz Asteriks i Goci.

Co dwa miesiące będą się ukazywać kolejne dwa albumy.

Wyprawa dookoła Galii, Album 4

Rzymianie wpadają na doskonały pomysł pokonania niezwyciężonych Galów. Postanawiają wybudować wokół wioski palisadę odcinającą jej mieszkańców od świata zewnętrznego i w ten sposób zmusić ich do kapitulacji. Asteriks zakłada się z Rzymianami, że mimo przeszkody uda mu się zwiedzić całą Galię i z każdego miejsca przywieźć jakiś specjał. I rzeczywiście, bez wielkich przeszkód Asteriks razem z Obeliksem wyruszają w niezwykłą podróż. Jedynym utrudnieniem w czasie drogi są rzymskie patrole, które próbują pokrzyżować im plany.

Asteriks i Normanowie, Album 9

Czy wiecie, co to jest strach? Dawni wikingowie nie wiedzieli. Postanowili zatem wyprawić się na południe, by mieszkające tam ludy nauczyły ich trząść się ze strachu jak osiki. Cóż, bitni Normanowie trafili akurat na Galów, którzy też nie wiedzieli, czym jest strach. Na szczęście w wiosce pojawił się młodziutki krewny wodza Asparanoiksa – Skandaliks, który okazał się straszliwym tchórzem. Tylko od niego wikingowie mogą się dowiedzieć, co oznacza wyrażenie „bać się”, a jedynym sposobem na zdobycie tej wiedzy jest porwanie młodego Gala.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.