"Osób zainteresowanych naszymi publikacjami przybywa, choć nadal jest to tematyka niszowa"

"Osób zainteresowanych naszymi publikacjami przybywa, choć nadal jest to tematyka niszowa"
WirtualnyWydawca: Nazwa wydawnictwa „Sklep Podróżnika” kojarzy się bez wątpienia z sektorem turystycznym. Kiedy powstało Państwa wydawnictwo i czy jego oferta poświęcona jest w 100% turystyce?
 
Sklep Podróżnika: Pierwszy przewodnik wydany nakładem Sklepu Podróżnika ukazał się w 1994 roku, oferta nadal poświęcona jest w pełni tematyce turystycznej.
 
WirtualnyWydawca: Z tego co wiem, oferta Państwa wydawnictwa obejmuje szereg publikacji związanych głównie
z turystyką górską. Dlaczego skupiliście się akurat na tej tematyce? Była to kwestia osobistych zamiłowań czy też chęci wypełnienia niszy rynkowej?
 
Sklep Podróżnika: Nasza oferta obejmuje przewodniki i poradniki dotyczące trekkingu, wspinaczki i turystyki narciarskiej w różnych rejonach górskich, głównie Europy, choć mamy także kilka tytułów wykraczających tematyką poza ten kontynent. Specyfika wydawnictwa wiąże się zarówno z zainteresowaniami właściciela firmy jak i profilem Sklepów Podróżnika – księgarnie specjalizują się w sprzedaży literatury i map górskich, w tym bezpośrednio przez nas importowanych; sklepy ze sprzętem oferują bardzo szeroki asortyment nart biegowych i turystycznych.
 
WirtualnyWydawca: Czy uważacie Państwo, że czytelników literatury którą można znaleźć w Państwa ofercie przybywa, czy też może segment w którym działacie od lat pozostaje bez zmian?

Sklep Podróżnika: Osób zainteresowanych naszymi publikacjami przybywa, choć nadal jest to tematyka niszowa.

WirtualnyWydawca: Ile tytułów obecnie posiadacie Państwo w swojej ofercie?

Sklep Podróżnika: W tej chwili mamy w ofercie 30 publikacji; w ciągu najbliższych kilku miesięcy pojawi się przynajmniej pięc nowych tytułów.
 
WirtualnyWydawca: Jakie bestsellery ukazały się w tym roku w Państwa ofercie?
 
 Sklep Podróżnika: W tym roku bestsellerami okazały się zimowe poradniki wydane w postaci komiksów: „Sztuka zimowej wedrówki” i „Sztuka telemarku”, a także pierwszy tom „Ferrat Austriackich”

WirtualnyWydawca:
W jaki sposób dystrybuujecie Państwo swoją ofertę wydawniczą?
 
Sklep Podróżnika: Dystrybucja książek wydawnictwa Sklepu Podróżnika zajmuje się warszawska księgarnia firmowa. Przeważnie współpracujemy bezpośrednio z punktami sprzedaży detalicznej, choć jest kilka hurtowni, które mają w ofercie książki naszego wydawnictwa (Intermap, Lider serwis, Mapy i Atlasy)
 
Wirtualny Wydawca: Gdzie można zakupić Państwa publikacje? W jakich kanałach sprzedaży dostępna jest Państwa oferta?

Sklep Podróżnika: Nasze książki można kupić we wszystkich księgarniach Sklepu Podróżnika, specjalistycznych księgarniach i sklepach turystycznych na terenie całej Polski, w tym internetowych, przez strony internetowe Sklepu Podróżnika i wydawnictwa, przez strony internetowe współpracujących z nami wydawnictw górskich (min. Rewasz, TD), w Empikach i księgarni internetowej Merlin.

Wirtualny Wydawca:
Gdzie sprzedajecie Państwo najwięcej swoich książek?

Sklep Podróżnika: Najwięcej książek Sklepu Podróżnika sprzedajemy w naszych księgarniach firmowych, dużo egzemplarzy sprzedajemy tez w Empikach.

 
Wirtualny Wydawca: Czy zamierzacie Państwo w najbliższym czasie rozszerzyć swoją ofertę wydawniczą na inne segmenty//sektory?
 
Sklep Podróżnika: Na razie nie mamy takich planów.
 
Wirtualny Wydawca: Oprócz działalności wydawniczej, posiadacie własne księgarnie. Gdzie i ile punktów sprzedaży detalicznej posiadacie Państwo na terenie Polski?
 
Sklep Podróżnika: W tej chwili mamy siedem księgarń, z czego większość to połączone sklepy odzieżowo-sprzętowo-księgarskie. Osobne księgarnie funkcjonują w Warszawie przy ul. Kaliskiej 8/10(największa, jeśli chodzi o powierzchnie i asortyment) oraz w Krakowie przy ul. Jagiellońskiej 6. Oprócz tego nasze sklepy znajdują się w Krakowie przy ul. Szujskiego 2, Bielsko-Białej (ul. Wzgórze 9), Katowicach (Plac Wolności 8), Poznaniu (ul. Ślusarska 16) i Łodzi (ul. Wschodnia 38)
 
Wirtualny Wydawca: Jak wygląda struktura oferty w punktach sprzedaży „Sklep Podróżnika”. Z tego co pamiętam nie sprzedajecie wyłącznie książek?
 
Sklep Podróżnika: Oprócz książek i map Sklepy Podróżnika mają w sprzedaży bardzo szeroki asortyment ekwipunku turystycznego, między innymi nart biegowych i turystycznych, sprzętu biwakowego i wspinaczkowego, odzieży i butów turystycznych. Oprócz sprzedaży detalicznej zaopatrujemy zorganizowane wyprawy górskie i polarne, różne firmy i instytucje, a także inne sklepy turystyczne.
 
Wirtualny Wydawca: Z iloma wydawcami współpracujecie Państwo jako sieć księgarni?
 
Sklep Podróżnika: Przynajmniej z parudziesięcioma większymi wydawcami krajowymi i wieloma małymi, często jednoosobowymi wydawnictwami, specjalistycznymi hurtowniami krajowymi i zagranicznymi oraz kilkunastoma wydawcami zagranicznymi.
 
Wirtualny Wydawca: Dziękuje za rozmowę.
 

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.