Czwarte wydanie najnowszego komentarza LexisNexis Kodeks karny

Czwarte wydanie najnowszego komentarza LexisNexis Kodeks karny
 
Czwarte wydanie najnowszego komentarza
LexisNexis Kodeks karny 


Na rynku pojawiło się czwarte wydanie komentarza LexisNexis – Kodeks Karny. Komentarz pod redakcją Tadeusza Bojarskiego uwzględnia stan prawny na dzień 1 października 2010 roku.

Komentarz jest opracowaniem, które w sposób kompleksowy przedstawia problematykę prawa karnego materialnego. Omówiono w nim zagadnienia części ogólnej Kodeksu karnego, dogłębnej analizie podano również przestępstwa stypizowane w jego części szczególnej i wojskowej. W publikacji uwzględniono zarówno wypowiedzi przedstawicieli nauki prawa karnego, jak i bogate orzecznictwo sądowe.
Najnowszy komentarz stanowi syntetyczną prezentację całości instytucji i rozwiązań prawnych przyjętych w Kodeksie karnym z 1997 r. Obejmuje zagadnienia zarówno części ogólnej, jak i szczególnej oraz wojskowej. Zawiera objaśnienia konstrukcji prawno karnych oparte na dotychczasowym dorobku nauki prawa karnego i praktyki sądowej. Autorzy zwracają uwagę na wątpliwości, które mogą powstać na tle poszczególnych rozwiązań kodeksowych, uwzględniając odpowiednie orzecznictwo sądowe.
Opracowanie uwzględnia najnowsze zmiany wprowadzone do Kodeksu karnego oraz do jego przepisów wprowadzających.
 
Książka przeznaczona jest dla prawników praktyków, ale może być przydatna także dla studentów. Jej autorami są specjaliści z tej dziedziny prawa, pracownicy naukowi Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej.

Więcej informacji na temat książki znajduje się na stronie internetowej: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl/karta-produktu/64,26903,kodeks-karny-komentarz.html 

Więcej informacji o produktach i firmie znajduje się na stronie internetowej: www.lexisnexis.pl
 
Informacje o firmie LexisNexis
Firma LexisNexis® jest międzynarodowym dostawcą kompleksowych rozwiązań informacyjnych skierowanych do rynku prawniczego, biznesu, instytucji rządowych, rynku akademickiego oraz rynku analizy ryzyka. Należy do pionierów w dziedzinie informacji online, oferując serwisy Lexis® i Nexis®. Misją LexisNexis jest dostarczanie zawsze aktualnej i rzetelnej informacji z zakresu prawa i biznesu w wygodnej formie serwisów online, programów na DVD, czasopism i publikacji książkowych. Obecnie, jako członek Reed Elsevier obsługuje klientów w ponad 100 krajach, na sześciu kontynentach, zatrudniając ponad 15 000 pracowników.

Firma zapewnia swoim klientom na całym świecie dostęp do miliardów dokumentów i rekordów, które pochodzą z ponad 45 000 źródeł informacji prawnej oraz zasobów z dziedziny news&business.

W Polsce LexisNexis łączy tradycję z nowoczesnością, wykorzystując bogate doświadczenie najstarszego wydawcy profesjonalnych publikacji na polskim rynku  – pierwszej powojennej oficyny prawniczej – Wydawnictwa Prawniczego oraz Wydawnictw Prawniczych PWN, a także grupy LexisNexis. Flagowymi produktami firmy LexisNexis są znane i cenione na rynku produkty m.in.: Serwis Prawniczy LexPolonica, Serwis Prawno-Gospodarczy (SPG), Komentarze LexisNexis oraz wiele innych. Serwis Prawniczy LexPolonica to szybki i nowoczesny dostęp do najświeższej i kompleksowej informacji prawnej w wersji elektronicznej. Program zawiera pełne zaplecze legislacyjne, najlepsze na rynku komentarze oraz bogaty zbiór orzecznictwa.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.