DW Rafael poleca „Cichego bohatera”

DW Rafael poleca „Cichego bohatera”
Amerykańska dziennikarka odkrywa przed światem historię swojego ojca, Powstańca Warszawskiego
Nakładem Domu wydawniczego RAFAEL ukazała się książka znanej amerykańskiej dziennikarki Rity Cosby pt. „Cichy bohater”.

Jest to fascynująca opowieść człowieka, który odkrywa przed córką swoje wojenne losy. „Miałam okazję przepytywać wielu światowych przywódców, gwiazd i znakomitości, jednak moim najważniejszym rozmówcą był mój ojciec” – mówi Rita Cosby, jedna z najpopularniejszych amerykańskich dziennikarek telewizyjnych, która nieoczekiwanie, 65 lat po wojnie, ze zdumieniem odkryła przeszłość swojego ojca – Polaka, bohatera Powstania Warszawskiego.

„Cichy bohater” to znakomicie opowiedziana, wzruszająca historia. Poruszająca – co zrozumiałe – szczególnie dla nas, Polaków, jak również szalenie ważna dla kształtowania opinii ludzi Zachodu. Czytelnik, podążając za brawurowo kreśloną opowieścią autorki, nie tylko poznaje prawdę o nieujawnionych dotąd sekretach rodzinnych, ale także z podziwem odkrywa historię jednego z najbardziej heroicznych zrywów wolnościowych w historii.

„Cichy bohater” dostępy jest w księgarniach w całej Polsce oraz na www.rafael.pl

Rita Cosby jest znaną osobowością telewizyjną i byłą korespondentką, która prowadziła bardzo popularne, nadawane w czasie najwyższej oglądalności programy w Fox News i MSNBC. Obecnie jest korespondentem specjalnym topowego programu newsowego CBS Inside Edition. Trzykrotna zdobywczyni Emmy® otrzymała także Matrix Award i Jack Anderson Award. Magazyn „Cosmopolitan” nadał jej tytuł „kobiety zabawnej i nieustraszonej”. Cosby otrzymała także Ellis Island Medal of Honor i Nagrodę Lecha Wałęsy. Prowadzi relacje z parady z okazji Memorial Day nadawanej do wszystkich amerykańskich oddziałów wojskowych na całym świecie. Jej pierwsza książka „Blonde Ambition” była bestsellerem „New York Timesa”. Więcej informacji na stronie http://www.ritacosby.com/

Autorka, dzięki swojej książce, jest dziś najwspanialszym ambasadorem pamięci Powstania Warszawskiego i Polski w świecie.

„Poruszająca, rodzinna historia. Czuły, wzruszający hołd córki oddany ojcu walczącemu w Powstaniu Warszawskim oraz wolności” – senator John McCain.

„Piękny hołd dla siły ludzkiego ducha”
– dr Henry Kissinger, były Sekretarz Stanu USA.

„To niezwykła historia o przetrwaniu oraz czystej odwadze” –
gen. Tommy Franks, emerytowany dowódca armii USA.


„Jeden z wielkich polskich skarbów został w końcu odnaleziony. Ryszard Cosby i jego powstańczy towarzysze są prawdziwymi bohaterami w naszej historii walki o wolność. Bez ich odwagi Solidarność nigdy nie odniosłaby ostatecznego zwycięstwa”
– Lech Wałęsa, były prezydent Polski.

„Lektura obowiązkowa dla wszystkich rodzin… To wciągająca i inspirująca historia córki, której w końcu udaje się poznać swojego ojca” – Kathleen Kennedy Townsend, córka Roberta F. Kennedy’ego.

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.