44 mln egzemplarzy trylogii Larssona

44 mln egzemplarzy trylogii Larssona
44 mln egzemplarzy trylogii Larssona

Trylogia Millennium Stiega Larssona sprzedała się na świecie już w ponad 44 milionach egzemplarzy, z tego pół miliona rozeszło się w Polsce.

Do wiosny 2011 r. Wydawnictwo Czarna Owca chce podwoić obecny wynik i sprzedać ponad milion egzemplarzy Millennium. Trylogia Larssona jest też dostępna w formie audiobooków, w rewelacyjnej interpretacji Krzysztofa Gosztyły (jesienią ukażą się płyty z trzecią częścią – „Zamek z piasku, który runął”). Czarna Owca wkrótce zamierza wprowadzić do sprzedaży także e-booki z trylogią Millennium.

Powieści Stiega Larssona zajmują od kilkunastu miesięcy czołowe miejsca na  światowych listach bestsellerów, w Polsce utrzymują się w pierwszej dziesiątce, m.in. w księgarniach Merlin.pl i Empik.com. Trylogię Millennium filmowano już w Szwecji (pierwsza część – „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” – jest dostępna także w Polsce na płytach DVD). W grudniu 2011 r. ma się ukazać amerykańska ekranizacja wyprodukowana przez Sony Pictures. Reżyserem jest David Fincher (m.in. „Siedem”), a główną rolę dziennikarza Michaela Blomkvista zagra Daniel Craig, czyli najnowsze wcielenie Jamesa Bonda.

Wydawnictwo Czarna Owca na listopad tego roku szykuje kolejne hity i konkurencję dla Larssona – trylogię policyjną Leifa GW Perssona. Pierwsza część, której premiera zapowiedziana jest na 10 listopada, nosi tytuł „Między tęsknotą lata a chłodem zimy” i dotyczyć będzie dotąd nierozwiązanej zagadki zabójstwa Olofa Palmego.

Także w listopadzie ukaże się powieść Åke Edwardsona „Taniec z aniołem”.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.