Najnowsze informacje z rynku poligraficznego

Najnowsze informacje z rynku poligraficznego

Przegląd

  • Agfa Graphics poinformowała o przejęciu firmy Harold M. Pitman Company, czołowego amerykańskiego dostawcy systemów prepress, urządzeń do przemysłowego druku inkjetowego, chemii drukarskiej oraz systemów znajdujących zastosowanie przy produkcji opakowań. Przejęcie Pitman Company w znaczący sposób, bo o ponad 500 mln USD, zwiększy przychody Agfa Graphics na rynku amerykańskim. Po sfinalizowaniu transakcji kierownictwo Agfa Graphics oczekuje na tamtejszym rynku dalszego wzrostu sprzedaży, wynikającego z połączenia sił obu przedsiębiorstw. Konsolidacja kanałów sprzedaży w USA ma przynieść też odpowiedni efekt synergii oraz przyczynić się do redukcji kosztów związanych z funkcjonowaniem Agfa Graphics na tym obszarze. (źródło PAI PrintinPoland.com)
  • Cyfrowe maszyny drukujące Kodak NexPress SE i Kodak Digimaster EX zdobyły nagrodę Editor’s Choice magazynu „Better Buys for Business” w dorocznym przeglądzie cyfrowych rozwiązań przygotowywanym przez redaktorów tego wydawnictwa. W przypadku drugiej z wymienionych maszyn jest to już kolejne wyróżnienie ze strony „Better Buys for Business” w ostatnich kilku latach. Czołowi, niezależni przedstawiciele środowisk zajmujących się przede wszystkim cyfrowymi urządzeniami drukującymi uznali platformę Kodak NexPress SE za „przykład, w jaki sposób świat druku cyfrowego rzuca wyzwanie chociaż części gigantycznego rynku druku offsetowego”. Z kolei Kodak Digimaster EX to zdaniem redakcji magazynu to „imponująca maszyna do druku na żądanie dostosowana do potrzeb wysokowydajnej produkcji poligraficznej”. (źródło PAI PrintinPoland.com)
  • Firma GMC Software Technology poinformowała, że jeden z jej klientów – TNT Information Solutions – pozyskał zleceniodawców z zupełnie nowego dla siebie rynku usług finansowych i otrzymał szereg istotnych świadectw przemysłowych po wdrożeniu zaawansowanego oprogramowania do personalizacji GMC. Niezbędne do prowadzenia nowego rodzaju działalności certyfikaty to: świadectwo zgodności z normą PCI, standard ISO 27001 oraz certyfikat firmy MasterCard wydany z myślą o drukowaniu i wysyłce indywidualnych numerów PIN dla kart płatniczych i kredytowych wydawanych przez klientów TNT. (źródło PAI PrintinPoland.com)
  • Firma Koenig & Bauer AG (KBA) poinformowała o wstępnych wynikach finansowych za pierwsze półrocze 2010 roku. Dzięki wdrożeniu w poprzednim roku odpowiednich działań restrukturyzacyjnych, w pierwszych sześciu miesiącach br. niemiecki producent odnotował 39% wzrost zamówień na nowe maszyny drukujące w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Wynik ten jest przede wszystkim efektem wysokiego popytu ze strony klientów z Chin oraz poprawy sytuacji gospodarczej w pozostałych regionach Azji, w krajach Środkowego Wschodu, Rosji, Europie Zachodniej i USA. (źródło PAI PrintinPoland.com)
  • Z myślą o offsetowych drukarniach akcydensowych i opakowaniowych oraz wydawcach różnego rodzaju publikacji poszukujących rozwiązań oferujących wysoką wydajność, jakość, elastyczność i łatwość w użytkowaniu, firma Kodak wprowadziła na rynek nowy półformatowy system CtP oparty na technologii termicznej – Kodak Magnus 400 III. Urządzenie bazuje na sukcesie swojego poprzednika, a jego nowe możliwości produkcyjne uzyskano dzięki zastosowaniu nowego interfejsu użytkownika, prostszej obsłudze i obniżonej szkodliwości dla środowiska naturalnego.  (źródło PAI PrintinPoland.com)
Kategorie: Poligrafia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.