Apple: iPad od piątku w dziewięciu kolejnych krajach

Apple: iPad od piątku w dziewięciu kolejnych krajach
 
 
Firma Apple ogłosiła, że w piątek 23 lipca iPad zostanie wprowadzony do sprzedaży w Austrii, Belgii, Hong Kongu, Irlandii, Luksemburgu, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii i Singapurze.
 
 
Konsumenci z tych państw będą mogli nabyć dowolny model urządzenia w sklepach Apple lub u autoryzowanych sprzedawców produktów firmy.
 
Liczba rynków, na których dostępny będzie tablet, od piątku wzrośnie do dziewiętnastu. Obecnie iPad jest oferowany w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Hiszpanii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz USA.
Na rynku amerykańskim sugerowane przez firmę z Cupertino ceny detaliczne iPada w wersji Wi-Fi to 499 USD za model z 16GB pamięci, 599 USD za 32GB i 699 USD za 64GB. W przypadku wersji Wi-Fi + 3G sugerowane ceny to odpowiednio 629, 729 i 829 dolarów.
 
Apple zapowiada, że w późniejszej części bieżącego roku tablet trafi do sprzedaży w kolejnych krajach. W Polsce iPad ma pojawić się po wakacjach.
 
Z ostatnich podanych przez Apple danych o sprzedaży tabletu wynika, że w ciągu 80 dni od jego premiery (3 kwietnia) w ręce klientów trafiło 3 miliony iPadów.
Kategorie: nowe technologie

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.