"Finansowy kataklizm" już w sprzedaży w Wydawnictwie UJ

"Finansowy kataklizm" już w sprzedaży w Wydawnictwie UJ
FINANSOWY KATAKLIZM już w sprzedaży w Wydawnictwie UJ

Potrzebujemy rzetelnego wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest kryzys finansowy i o co w nim chodzi – książka Masona wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom

John Gray, „New Statesman” 

 

Paul Mason
FINANSOWY KATAKLIZM
Koniec wieku chciwości

Przekład Jakub Majmurek
Seria: MUNDUS
 
 

Książka  przedstawia historię gospodarczej katastrofy, która zniszczyła zachodnie banki inwestycyjne, rzuciła światową gospodarkę na kolana i podała w wątpliwość panującą od kilku dekad neoliberalną ortodoksję.
Przedstawiając kryzys bankowy i jego konsekwencje wprost z linii frontu, dziennikarz BBC Paul Mason bada źródła pychy elit finansowych Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych i pokazuje jej konsekwencje dla codziennego życia ludzi na świecie; od fabryk Forda, poprzez Wall Street, aż do londyńskiego City.
W odpowiedzi na wyzwania, jakim nasza gospodarka musi dziś stawić czoło, Mason szkicuje projekt ściśle regulowanego przez państwo kapitalizmu, który może się wyłonić z obecnej sytuacji w przyszłości.

Paul Mason jest redaktorem informacyjnego programu BBC Newsnight specjalizującym się w gospodarce. Zajmował się sprawami dotyczącymi globalizacji i sprawiedliwości społecznej na całym świecie, bezpośrednio relacjonując to, co działo się w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, Afryce i Chinach. Blog Paula na temat kryzysu finansowego jest dostępny pod adresem http://www.meltdownthendoftheageofgreed.com.

 
WIĘCEJ NA WWW.WUJ.PL

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.