"Tajemnica" już w sprzedaży

"Tajemnica" już w sprzedaży
logo   Tajemnica
Philippe Grimbert
Wiktor Dłuski

ZAKAZANA MIŁOŚĆ, ZAGUBIONE DZIECKO I DRUZGOCZĄCA ZDRADA, SIĘGAJĄCA CZASÓW DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ

Poruszająca historia o rodzinie, na której cieniem położyły się tajemnice z przeszłości. Główny bohater, Philippe, dorasta w powojennym Paryżu jako jedyne, chorowite i słabe dziecko wysportowanych i pięknych rodziców. Ma wrażenie, że nie spełniając ich oczekiwań, nie zasługuje w pełni na miłość. Czuje, że nie jest idealnym, właściwym dzieckiem takiej pary jak oni. Wyobraża więc sobie starszego brata, wspanialszego i silniejszego niż on, i dzieli z nim pokój, posiłki, całe życie. Kiedy zdradza swoją fantazję starej przyjaciółce rodziny, poznaje zadziwiającą prawdę… Od tego momentu kolejne elementy bolesnej rodzinnej tajemnicy z przeszłości zaczynają wychodzić na światło dzienne.

„Tajemnica” odniosła ogromny sukces we Francji, została przetłumaczona na kilkanaście języków i obsypana nagrodami. Na jej podstawie nakręcono film fabularny.

„Tajemnica” to pierwsza książka w nowej literackiej serii KONTRAPUNKT.
To seria prezentująca szczególnie godne uwagi dzieła współczesnych twórców – wysmakowane literacko i skłaniające do refleksji. Utwory zauważone przez światową krytykę, nagradzane, lecz również te bardziej kameralne. Wszystkie niewątpliwie będą szczególnym czytelniczym przeżyciem.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.