Egmont Polska w 2009 roku

Egmont Polska w 2009 roku
Egmont wchodzi w skład międzynarodowej grupy medialnej, obecnej w ponad trzydziestu krajach świata. Swoją działalność w Polsce wydawca rozpoczął w 1990 roku. Oferta Egmontu obejmuje:

  • Książki dla dzieci i młodzieży
  • Czasopisma dla dzieci i młodzieży (ponad 40 tytułów dla czytelników w wieku od 1 do 15 lat)
  • Komiksy dla dzieci i dorosłych
  • Wysyłkowe kluby książek: Klub Książek Disneya, Klub Książek Kubusia Puchatka
  • Gry planszowe

Wydawnictwo od lat współpracuje z najważniejszymi światowymi licencjodawcami, do których należą, m.in. Disney, Mattel, HIT, BBC, Hasbro i Warner. Dzięki temu w ofercie wydawniczej Egmontu znajdują się tytuły z bardzo popularnymi bohaterami takimi jak, np.: Kubuś Puchatek, Noddy, Tomek i Przyjaciele, Bracia Koala, Kucyki Pony, Smerfy, Muminki, Barbie czy Bob Budowniczy.

KSIĄŻKI

Egmont publikuje kilkaset tytułów książek rocznie. Wiele z nich przynosi wydawcy nagrody i wyróżnienia, w tym najnowszy – zdobyty w 2009 r. tytuł Książki Roku IBBY za powieść młodzieżową Ewy Nowak Bardzo biała wrona. Bogactwo form i treści oferty książkowej umożliwia wydawcy dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Wielbiciele interaktywnego czytania, połączonego z zabawą często decydują się na przepięknie wydane książki muzyczne, czy na wciąż innowacyjnego i wspierającego rozwój dzieci Bajkoczytacza. Najmłodsi i ich rodzice chętnie sięgają po serię książek Auta. Analiza popularności trendów dziecięcych i młodzieżowych pozwoliła wydawcy na wprowadzenie w 2009 roku serii Hello Kitty, która przebojem zdobywa kolejne rynki światowe.

Grono czytelników Egmontu to również bardzo wymagająca grupa, jaką stanowi młodzież. Ich uwagę w minionym roku przyciągali wyniesieni do rangi celebrytów bohaterowie ekranu, książek i czasopism, tj. High School Musical, Hannah Montana, Camp Rock. Wśród popularnych tytułów w tej grupie znalazły się biografie – Miley Cyrus, Roberta Pattinsona czy Michaela Jacksona. Rok 2009 w Egmoncie to także premiera książki 3 wierzby, pierwszego tomu nowej serii Ann Brashares, autorki bestsellerowego Stowarzyszenia Wędrujących Dżinsów.

Wydawnictwo prowadzi także dziecięce kluby książek: Klub Książek Disneya (od 15 lat na rynku) i Klub Książki Kubusia Puchatka (od 10 lat na rynku). Książki z klubów są dostępne wyłącznie w sprzedaży wysyłkowej. Egmont  należy do Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego, przestrzegając jego kodeksu etycznego.

KOMIKSY

Oferta wydawnicza Klubu Świata Komiksu (KŚK) Egmontu obejmuje najpopularniejsze polskie serie (np. Kajko i Kokosz, Tytus, Thorgal, Jeż Jerzy), serie frankofońskie (np. Asteriks, Lucky Luke, Tin Tin), amerykańskie (np. Batman, Baśnie, Hellblazer, Lucyfer) i japońskie. Dużym czytelniczym entuzjazmem cieszą się komiksy ze świata Star Wars.
W 2009 r. KŚK wprowadził nowe kolekcje prezentujące ciekawe komiksy gatunkowe – Science fiction, Sensacja, a także XX wiek – wiek XXI, w ramach której publikowane są albumy poruszające ważne i trudne tematy historyczne i społeczne. Czarno-białe komiksy artystyczne ukazują się w kolekcji Zebra. Niezmiennie uznaniem cieszą się kontynuacje ekskluzywnych serii Mistrzowie Komiksu, Obrazy grozy i Plansze Europy, prezentujące dzieła najwybitniejszych twórców światowego komiksu.

Egmont wydaje również humorystyczne komiksy o dzieciach, międzynarodowe bestsellery, adresowane zarówno do młodego czytelnika jak i rodziców (Baby Blues, Calvin i Hobbes), oraz zbiory komiksów z postaciami Disneya, takimi jak Kaczor Donald czy Myszka Miki (Gigant, Megagiga, Mamut).

Bestsellerem 2009 była Złota księga Asteriksa, jubileuszowy 34. tom serii świętujący jej 50-lecie.

W 2009 roku Wydawnictwo Egmont przychody ze sprzedaży książek na poziomie 41,24 mln zł, co daje 11,9% spadek w stosunku do roku 2008.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 363 nowości. Łącznie sprzedano aż 3 700 000 egz. książek i albumów komiksowych w średniej cenie 11,09 zł za egz.
 

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.