Zbrodnia. Twarzą w twarz ze współczesnym niewolnictwem

Zbrodnia. Twarzą w twarz ze współczesnym niewolnictwem
E. Benjamin Skinner
Zbrodnia. Twarzą w twarz ze współczesnym niewolnictwem
Przedmowa: Richard Holbrooke
tłum. Jacek Konieczny

 


Czy wiesz, że na początku XXI wieku bez trudu można kupić człowieka za 50 dolarów?

Książka Benjamina Skinnera to poruszająca i znakomicie udokumentowana opowieść o współczesnym niewolnictwie i handlu ludźmi, który kwitnie na wszystkich kontynentach.

Haiti, Sudan, Rumunia, Turcja, Indie, Holandia i Standy Zjednoczone to miejsca, gdzie autor stanął twarzą w twarz z jednym z najbardziej przerażających i lekceważonych problemów współczesnego świata, w którym żyje więcej niewolników niż w czasach, gdy niewolnictwo było usankcjonowane. Skinner jest nie tylko świadkiem tragedii niewolników, ale poznaje również z bliska ich oprawców. Błyskotliwie opisuje też złożony stosunek do problemu niewolnictwa reprezentowany przez waszyngtońskich polityków.

Ta fascynująca i odkrywająca przed nami nieznane fakty książka wywołała poruszenie i gorące reakcje na całym świecie. Pochwalnym recenzjom – opublikowanym na łamach m.in. „The New York Times”, „The Washington Times”, „International Herald Tribune” czy „Gazety Wyborczej” – towarzyszyły entuzjastyczne opinie osób takich jak Bill Clinton czy Elie Wiesel.

„Ben Skinner zabiera czytelników do jednego z najpotworniejszych piekieł na ziemi. […] Skinner był pierwszym autorem, który uczestniczył w transakcjach sprzedaży ludzi na czterech kontynentach, a teraz obnaża mechanizmy rządzące tą branżą. W Port-au-Prince handlarz ludźmi oferuje mu dziesięcioletnią dziewczynkę za 50 dolarów. W Bukareszcie alfons proponuje wymianę kobiety za używany samochód”.

– Z Przedmowy Richarda Holbrooke’a


E. Benjamin Skinner
(ur. 1976), absolwent Wesleyan University. Reporter zajmujący się problemami Afryki, Ameryki Łacińskiej i Środkowego Wschodu. Współpracował z międzynarodową edycją „Newsweeka”, „Travel + Leisure” i „Foreign Affairs”. Zbrodnia. Twarzą w twarz ze współczesnym niewolnictwem to jego książkowy debiut, który przyniósł mu m.in. przyznawany przez „National Geographic Adventure” tytuł Adventurer of the Year 2008 oraz Dayton Literary Peace Prize (2009).

Strona autora i książki:
http://acrimesomonstrous.com/

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.