"Błękitnokrwiści" – nowa seria o wampirach od 10 marca

"Błękitnokrwiści" – nowa seria o wampirach od 10 marca
Błękitnokrwiści – nowa seria o wampirach od 10 marca

Nie tylko diabeł ubiera się u Prady, do bywalców najdroższych butików Manhattanu dołączyły wampiry! Już 10 marca premiera pierwszego tomu serii amerykańskiej pisarki, dziennikarki „New York Timesa”, „Cosmopolitan” i „Vogue” pod tytułem „Błękitnokrwiści”. W zalewie powieści o krwiopijcach, adresowane przede wszystkim do kobiet, książki de la Cruz wyróżniają się tłem społecznym oraz oryginalną mitologią.

„Błękitnokrwiści”, choć nawiązują do powieści gotyckiej, rozgrywają się na Manhattanie, w środowisku bogaczy i celebrytów, bywalców pierwszych stron gazet. Łącząc wątek kryminalny ze zgryźliwymi niekiedy opisami życia elit, autorka stworzyła serię, która podbiła serca czytelników w USA i Francji.

Do elitarnego liceum Duchesne uczęszczają ci, których historia sięga czasów pierwszych osadników. Młode wampiry, fantastycznie piękne, obrzydliwie bogate i, przeważnie, kompletnie zepsute bawią się w najmodniejszych nocnych klubach i wydają fortunę na modne ciuchy. Główna bohaterka, piętnastoletnia Schuyler, odstaje nieco od całego towarzystwa. Nieśmiała i uważana za outsiderkę dziewczyna jest obiektem drwin ze strony szkolnych władców, zwłaszcza, ze ród Van Alen dawno już nie należy do specjalnie bogatych. Gdy nieoczekiwanie na jednej z imprez ginie młoda wampirzyca, Aggie, okazuje się, że w Nowym Jorku pojawił się ktoś na tyle silny, by zabijać nieśmiertelnych. To właśnie Schuyler ma dość siły ducha, by drążyć kwestię, widząc w niepokojących wydarzeniach zapowiedź przyszłych kłopotów… Wyjaśnienia zagadki trzeba szukać w odległej przeszłości, w pamiętnikach tych, którzy przybyli do Stanów na pokładzie statku „Mayflower.

„Błękitnokrwiści” ukazują się w Polsce nakładem Wydawnictwa Jaguar. Już na maj zapowiedziano premierę II tomu pod tytułem „Maskarada”. Premierze towarzyszyć będzie duża kampania reklamowa, między innymi outdoor w największych miastach Polski.

Patronami medialnymi książki są: Empik.com, Wirtualna Polska, „Dziewczyna”, Stylio.pl, Poszkole.pl, 4Girls.pl, Nastolatek.pl, Superpani.pl oraz firma AA Cosmetics.

Więcej o serii na stronie: www.blekitnokrwisci.blogspot.com

Z przedpremierowych recenzji:

Książka stanowi świetną rozrywkę, wbrew pozorom nie tylko dla młodego czytelnika. Czyta się ją lekko i przyjemnie, a wątek kryminalny potrafi nieźle zainteresować. Dodatkowym atutem jest fakt, iż akcja powieści rozgrywa się w kręgach ludzi pięknych i bogatych, a jednak niepozbawionych problemów. ’’Błękitnokrwiści’’ są pierwszym tomem cyklu o tym samym tytule i wiele wątków jest w nim dopiero zarysowanych. Jest jednak pozycją wielce obiecującą. Czytelnicy, w tym i ja sama, z niecierpliwością będą wypatrywać kolejnych jego tomów.

Zuna, FantasyBook

Przyznam się, że pomysł de la Cruz nieco mnie zaskoczył, gdyż autorka nie zalewa nas schematem nieszczęśliwej, zakazanej miłości , a sięga po coś zupełnie nowego (…) „Błękitnokrwiści” są bez wątpienia urzekający – mają swój własny, niepowtarzalny klimat i wnoszą wiele świeżości do postaci wampira. Książkę polecam wszystkim – warto spojrzeć na wampiry z punktu widzenia autorki, bo jest niezaprzeczalnie interesujący.
Justyna Marud, Valkiria
 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.